شایعات درباره فیلتر تلگرام/ جهانگیری واکنش نشان داد

انتخابات 96, فیلبر تلگرام, فیلترینگ, تلگرام, اسحاق جهانگیری, جهانگیری تلگرام, تخریب روحانی, تخریب دولت,

دفتر معاون اول رئیس‌جمهور انتشار نامه‎ای جعلی و سراسر کذب در فضای مجازی مبنی بر «دستور ایجاد اختلالات فنی و کند شدن تبادل اخبار و اطلاعات در شبکه اجتماعی تلگرام توسط اسحاق جهانگیری» را تکذیب کرد.

 دفتر معاون اول رئيس‌جمهور ضمن تكذيب اين خبر از حراست نهاد رياست‌جمهوري خواست در اسرع وقت موضوع را بررسي و نتيجه را اعلام كند. 

در این تکذیبیه آمده است: در روزهاي گذشته و در آستانه برگزاري دوازدهمين دوره انتخابات رياست‌جمهوري،‌ نامه‌اي جعلي و سراسر كذب به منظور تخريب دولت به امضاي معاون اول رئيس‌جمهور خطاب به وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات در فضاي مجازي منتشر و در گروه‌هاي مختلف بازنشر يافته است. از آنجا كه شكل و محتواي نامه مذكور در تضاد با مشي دولت است و تهيه كنندگان آن با جعل امضا و سوء استفاده از سربرگ رياست‌جمهوري به‌طور سازمان يافته و با هدف تخريب دولت ذيل تيتر «رسوايي ديگر براي دولت» نامه را باز نشر مي‌دهند،‌ دفتر معاون اول رئيس‌جمهور طي نامه‌اي از حراست نهاد رياست‌جمهوري خواست تا ضمن بررسي و اقدام لازم، نتيجه را در اسرع وقت اعلام نمايد. 

لازم به ذكر است در چهارسال گذشته دولت با وجود فشارهاي فراوان از فيلتر شدن بسياري از شبكه هاي اجتماعي نظير تلگرام جلوگيري كرده و همواره بر افزايش آگاهي مردم و صيانت از آزادي‌هاي قانوني در جامعه اصرار داشته است. متاسفانه در روزهاي گذشته تمام مرزهاي قانوني و اخلاقي در تخريب دولت شكسته شده است كه نمونه آن انتشار چنين نامه‌هايي جعلي و كذب است.

مردم کشور را به مسیر صحیح بازگرداندند
همچنین اسحاق جهانگیری، معاون اول رئیس‌جمهور دیروز در خصوص اقدامات دولت یازدهم، با بیان اینکه دولت یازدهم کشور را در شرایط سختی تحویل گرفت، گفت: در سال 92 مردم احساس کردند که در نحوه اداره کشور انحرافی بزرگ اتفاق افتاده است، زیرا در بخش بین‌الملل هر روز با بحران‌های جدیدی روبه‌رو بودیم و بهانه دست دشمنان داده شده بود که با مردم متمدن، بزرگ و تاریخساز ایران به بدترین نوع ممکن برخورد کنند. ایرانی بودن در دنیا جرم شده بود و بسیاری از ایرانیان دانشمند و بزرگ در دنیا به دلیل داشتن شناسنامه ایرانی اجازه افتتاح حساب بانکی نداشتند و شرایطی را به وجود آورده بودند که جنگ‌طلبان هر روز فریاد گزینه‌های روی میز علیه ایران سر می‌دادند. 

معاون اول دولت یازدهم با اشاره به نگرانی مردم به ویژه جوانان نسبت به آینده و وضع سیاسی کشور در سال 92 عنوان کرد: در آن زمان فرزندان انقلاب مقابل یکدیگر قرار گرفته و اوضاع اقتصادی کشور نیز به هم ریخته و دارایی ملت ظرف مدت 17 ماه به یک سوم کاهش پیدا کرده بود اما مردم با کار بزرگ خود آینده انقلاب را بیمه کردند و کشور را به مسیر صحیح بازگرداندند.

به اصلاح‌طلبی افتخار می‌کنیم
معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به انتخاب مدیران شایسته در دولت یازدهم گفت: امروز کسی احساس نمی‌کند که اصلاح‌طلبی به معنی جرم است، بلکه به اصلاح‌طلبی افتخار می‌کنیم و جوانان مسیر توسعه کشور را در تفکر اصلاح‌طلبی می‌دانند. وی با بیان اینکه در جریان انتخابات انواع تهمت‌ها و برچسب‌های ناروا را تحمل کردیم، افزود: امروز با اطمینان می‌گوییم که خواسته‌های ملت با تدبیر و حکمت محقق می‌شود، لذا انتخابات فقط رأی دادن نیست، بلکه فضای گفت‌وگو، تعامل و مطرح کردن تفکر سیاسی است. همه باید تمرین گفت‌وگو در یک فضای صمیمی کنیم تا مردم حضور حداکثری در انتخابات داشته باشند. 

جهانگیری با بیان اینکه هر ایرانی باید زندگی شرافتمندانه داشته باشد، تصریح کرد: نباید اجازه دهیم عده‌ای از فقر مردم پلکانی برای رسیدن به قدرت درست کنند. همچنین نباید در عرصه انتخابات وارد دعواهای غیر واقعی سیاسی شویم، زیرا امنیت ایران خواست تک تک ماست. معاون اول رئیس‌جمهوریادآور شد: همه باید روز 29 اردیبهشت پای صندوق‌های رأی بیایند تا دوباره اسلام در دنیا بدرخشد و نشاط ملی در کشور ایجاد شود. 

آرمان
کد N1699765