گزارش خبرنگار مهر از باکو؛

روز پرمدال و زیاد شدن فاصله با تعقیب کنندگان/ تثبیت جایگاه سومی

ورزشی

روز پنجم بازی های کشورهای اسلامی در حالی برای کاروان ورزش ایران به پایان رسید که مجموع مدال های به دست آمده موقعیت این کاروان را در جدول توزیع مدال ها از هر جهت بهبود بخشید.

به گزارش خبرنگار اعزامی مهر به باکو، چهارمین دوره بازی های کشورهای اسلامی امروز چهارشنبه در باکو پیگیری شد. ورزشکاران کشورمان در این روز رقابت خود در رشته‌های دوومیدانی، تنیس، واترپلو، تیراندازی، تکواندو، شنا و ... پیگیری کردند. ضمن اینکه کشتی گیران فرنگی هم مبارزات خود را آغاز کردند.

امروز ورزشکاران کشورمان خیلی بیشتر از روزهای گذشته در مدال آوری موفق بودند طوریکه مجموع ١٨ مدال به تعداد مدال های به دست آمده طی روزهای گذشته اضافه کردند.

تا پایان روز گذشته کاروان ورزش ایران صاحب ٣٧ مدال شده بود. با این تعداد مدال که شامل ١٠ مدال طلا، ١٢ نقره و ١٥ برنز بود، کاروان ورزش ایران نه تنها برای اولین بار در طول برگزاری بازی ها در رده سوم قرار گرفت بلکه موفق شد فاصله خود با دو کشور رقیب در جدول توزیع مدال ها یعنی ازبکستان و اندونزی را به لحاظ تعداد مدال طلا به اندازه سه و چهار مدال طلا بیشتر هم کند.

امروز اما با ١٨ مدالی که نصیب کاروان ورزش ایران شد، موقعیت کاروان ایران از هر جهت بهتر شد؛ هم جایگاه سومی تثبیت شد و هم اینکه از نظر مجموع مدال ها - نه فقط در رنگ طلا- هم وضعیت بهتری نسبت به اندونزی و ازبکستان پیدا کردیم هر چند که هنوز با ترکیه و آذربایجان هم از نظر مجموع مدال ها و هم از نظر تعداد مدال طلا فاصله زیادی داریم.

در حال حاضر کاروان ورزش ایران با ٥٥ مدال، شامل ١٤ طلا، ١٧ نقره و ٢٤ برنز در رده سوم جدول توزیع مدال ها قرار دارد. در این جدول ترکیه با ١٣٦ مدال شامل ٥٣ طلا، ٤٥ نقره و ٣٨ برنز صدرنشین است و آذربایجان هم با ٩٨ مدال شامل ٤٩ طلا، ٢٩ نقره و ٢٠ برنز در رده دوم قرار دارد.

بعد از ایران هم، کاروان ورزش ازبکستان با ٤١ مدال شامل ٨ طلا، ١١ نقره و ٢٢ برنز در رده چهارم است و کاروان اندونزی هم با ٤٩ مدال شامل ٦ طلا، ٢٣ نقره و ٢٠ برنز پنجم است.

مدال آوران کاروان ورزش ایران در چهارمین دوره بازی های کشورهای اسلامی تا پایان روز پنجم به شرح زیر است: 

مدال طلا:
نرجس امام قلی نژاد (تفنگ بادی 10 متر)، نسرین دوستی (وزن 50کیلوگرم کاراته)، سعید مولایی (طلای ٨١- کیلوگرم جودو)، سجاد گنج زاده (کاراته)، نجمه خدمتی (تفنگ سه وضعیت 50 متر)، گلنوش سبقت الهی(10 متر تفنگ بادی)، پوریا نوروزیان( 50 متر سه وضعیت)، ایوب موسوی(دسته 94 کیلوگرم وزنه برداری)، ناهید کیانی(تکواندو وزن 54 کیلوگرم)، مهدی اسحاقی(تکواندو)، محمدرضا براری(دسته 105 کیلوگرم وزنه برداری)، محمد علی گرایی (کشتی فرنگی)، علی محمدیاری (دوومیدانی معلولان)، یوسف قادریان(کشتی فرنگی)

مدال نقره:
الهه احمدی (تفنگ بادی10 متر بانوان) رزیتا علیپور (وزن -٦٢ کیلوگرم کاراته)، تیم میکس 10 متر تفنگ بادی (پوریا نوروزیان و نجمه خدمتی)، هانیه رستمیان (٢٥ متر تپانچه بادی)، محمد علی شنانی ( جودو نابینایان)، الهه احمدی (تفنگ سه وضعیت 50 متر)، مجید عسگری(وزنه برداری)، علیرضا کیخا(ژیمناستیک)، احسان حدادی(پرتاب دیسک)، جاوید احسانی شکیب(پرتاب وزنه معلولان)، حسین باقری(50 متر 3 وضعیت مردان)، علیرضا قلعه ناصری(پرتاب وزنه معلولان)، همایون تیموری (وزنه برداری)، تیم ملی واترپلو، علیرضا قلعه ناصری (دوومیدانی معلولان)، سیدحسین احسانی(تکواندو)، اکرم خدا بنده لو (وزن ٧٣ کیلوگرم تکواندو)

مدال برنز:
امیر مهدی زاده (وزن -60 کیلوگرم کاراته)، طراوت خاکسار (وزن -55 کیلوگرم کاراته)، علیرضا خجسته (وزن ٦٦- کیلوگرم جودو)، تیم شنا چهار در صد متر، تیم ملی ژیمناستیک، ابوالفضل شهرجردی (برنز کاتا)، مهسا افسانه (برنز کاتا)، محدثه آقایی(کاراته)، محمد احمدی (50 متر تپانچه مردان)، هادی خناری نژاد(ژیمناستیک دارحلقه)، مه‌لقا جام بزرگ (تفنگ سه وضعیت 50 متر)، جواد دلاکه( پرتاب وزنه معلولان)، فاطمه مداحی(تکواندو)، محمد یاری(پرتاب وزنه معلولان)، طیبه پارسا( تکواندوکار وزن 57-)، امید احمدی‌صفا(بوکس)، تیم میکس تیراندازی، رامین ربیعی‌فر (وزنه برداری)، مهدی انصاری (شنا)، سودابه پورصادقی (تکواندو)، تیم 4 در صد متر مختلط شنای مردان، علی خدیور(دوی 400 متر)، علیرضا درویش‌پور(تکواندو)، حسین قربان‌زاده(تکواندو).

کد N1699636

وبگردی