هواپیماهای جدید ایران رسیدند!/ چهار فروند هواپیمای جدید ATR امروز در مهرآباد فرود می‌آیند +عکس

برجام, هواپیمای جدید, هواپیمای ATR, هواپیما جدید ایران, هواپیمای جدید, عکس هواپیمای ATR, عکس هواپیما, هواپیما, ایران ایر

پس از نهایی شدن مراحل فنی تحویل هواپیماهای ATR، امروز چهار هواپیما از این خانواده در فرودگاه مهرآباد به زمین خواهد نشست.

ایسنا نوشت: ایران ایر در جریان مذاکرات با شرکت ایرباس، خرید ۲۰ فروند هواپیمای ATR را نیز در دستور کار خود قرار داد.

پس از آنکه نخستین ایرباس‌های خریداری شده ایران به ناوگان اضافه شدند، ایران ایر موفق شد قرارداد خود با این شرکت فرانسوی – ایتالیایی را نیز نهایی کند. این در شرایطی است که ایران ایر به طور همزمان قرارداد خرید هواپیما از شرکت بویینگ را نیز نهایی کرده بود. بر اساس قرارداد امضا شده ATR نخستین فروند از هواپیماهای ایران را باید ظرف چند هفته تحویل می‌داد و بعد از نهایی شدن مراحل فنی و نقل و انتقالات اقتصادی این هواپیماها به ایران ایر تحویل شد و چهار فروند از آنها فردا وارد فرودگاه مهرآباد خواهند شد.

اصغر فخریه کاشان قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در امور بین‌الملل در این زمینه گفته هم‌اکنون این ۴ هواپیما از سری ATR۷۲ - ۶۰۰ مراحل تحول و تحویل خود را پشت سر می‌گذارد. برنامه‌ریزی برای تحویل نخستین گروه از هواپیماهای ای. تی. آر آغاز شده است و انتظار می‌رود امروز هر ۴ فروند هواپیمای خریداری شده در فرودگاه مهرآباد به زمین بنشیند.

با تحویل این هواپیماها تعداد هواپیماهای تحویل شده به ایران بعد از اجرایی شدن برجام به هفت فروند خواهد رسید. پیش از این ایرباس یک فروند ایرباس ۳۲۱ و دو فروند ایرباس ۳۳۰ به ایران ایر تحویل داده بود. کد N1698809