جاذبه های شهر شانگهای

تور چین,تور شانگهای,شانگهای,قصر شیرین

شانگهای یکی از شهرهای بزرگ و پرزرق و برق چین است که جاذبه های هیجان انگیز زیادی دارد.

شانگهای یکی از شلوغ ترین بنادر دنیاست که در دهانه رود یانگ تسه  قرار گرفته است. در این بخش چند جاذبه معروف در شانگهای را معرفی می کنیم:


باغ یو :
در شمال شرق شهر قدیمی شانگهای باغ باشکوهی به نام باغ یو قرار دارد و به «باغ خوشبختی» شهرت دارد. این باغ نزدیک به 20 هزار متر مربع مساحت دارد.باغ دارای یک بخش داخلی و یک بخش بیرونی است و از قرن 18 تا کنون تغییراتی در آن ایجاد شده است. تالار بهار مشهورترین تالار این باغ است که شرکت «شمشیرهای کوچک» دفاتر مرکزی خود را در اینجا مستقر کرده و بر تمامی شانگهای فرمانروایی می‌کردند. «باغ داخلی» با وجود این که کوچک تر است فضایی قدیمی تر دارد.
 
معبد جادا بودا

این معبد محل نگهداری  دو مجسمه شاکیامونی است  که  یک راهب به نام هایگن با خود از برمه آورده است. یکی از این مجسمه‌های باشکوه از سنگ یشم سفید ساخته شده و با 2 متر ارتفاع، در تالار «Wentang Main» قرار دارد که دست نوشته‌هایی از بوداییان در آن نگهداری می‌شود. از دیگر جاذبه‌های افسونگر این مکان، تالار سحرانگیز قهرمان بزرگ است که در آن 3 مجسمه از بودا در سنین مختلف و 18 مجسمه در فیگورهای متفاوت قرار دارند. بنایی که در حال حاضر موجود است، در سال 1928 ساخته شد و جایگزین معبد قبلی (1882میلادی) گردید. این ساختمان به 3 تالار و 2 حیاط تقسیم شده و تالار باشکوه پادشاهان بهشتی در آن قرار دارد.


موزه شانگهای

موزه شانگهای که از مهم‌ترین موزه‌های کشور چین به حساب می‌آید، در سال 1952 تأسیس شد و آثار کلاسیک چین را به معرض نمایش می‌گذارد. امروزه ساختمان مدرن موزه، خود یک اثر هنری است؛ همچنین پشت بام بی همتای دایره‌ای و پایه مربعی آن، دربرگیرنده مفاهیم سنتی چینی در مورد زمین است. این موزه‌ی 4 طبقه، نمایشگاهی با شکوه از آثار برنز و سرامیک چین از ماقبل تاریخ تا قرن نوزدهم میلادی و نقاشی‌هایی مرکب، آثار خوشنویسی و انواع مُهر و همچنین آثار هنری اقلیت‌های قومی برگزار می‌کند. کلکسیون‌های بسیار بزرگی از سنگ یشم، انواع سکه و اسباب و اثاثیه مربوط به دوره‌های Ming و Qing (سال‌های 1368 تا 1912 میلادی) نیز در این موزه نگهداری می‌شود. 
موزه هنر چین

موزه هنر چین به کاخ هنر چین نیز معروف است.در این موزه کلکسیون های مهمی وجود دارد.موزه هنر چین بزرگ ترین گالری هنری آسیا است.
این موزه در بنای  مجلل و باشکوه شهر یعنی «پاویلیون چین» است .کلکسیون‌هایی از هنر مدرن چین، نمایشگاهی از آثار هنرمندان مشهور چینی و نیز آثار زیادی که مربوط به توسعه فرهنگ شانگهای  در دهه‌های متمادی می‌باشد. اگر از علاقه مندان  به  فرهنگ  هستید توصیه می‌شود که به دیدن مرکز هنرهای شرقی که یکی از مهم‌ترین محل‌ها برای اجرای موسیقی کلاسیک، اپرا و تئاتر می‌باشد بروید.
 
آژانس هواپیمایی قصر شیرین شما را به دیدن مناظر استثنایی چین دعوت می کند.

کد N1694924