چرا باید خانه دلخواه خود را اینترنتی پیدا کنیم؟

آی هوم,ihome

«آپارتمان 100 متری 2 خوابه، طبقه اول 50 پیش 1 اجاره؛ آپارتمان 120 متری نوساز اکازیون جهت فروش» اینها نمونه‌ای از عبارت‌های آشنایی است که همه ما به طور حتم هر روز پشت شیشه آژانس‌های املاک مشاهده می‌کنیم. این شیوه از تبلیغ ملک، که قدمت آن به چند دهه پیش می‌رسد، امروز در تمام کشورهای جهان تقریبا منسوخ شده است چرا که مردم، این روزها به واسطه ورود تکنولوژی، عادت کرده‌اند حتی برای خرید کوچکترین مایحتاج زندگی خود، بیشتر ببینند و مقایسه کنند چه رسد به خرید مسکن که مهمترین کالای سبد هر خانوار محسوب می‌شود.

اهمیت دیدن و مقایسه کردن از یک سو و زندگی پرمشغله شهرنشینی، باعث شده تا این روزها سرویس‌هایی که خدمات آنلاین ارائه می‌کنند، با استقبال قابل توجهی ازسوی مردم مواجه شوند. این وبسایت‌ها امروزه در تمام بخش‌های خدماتی، از خرید آنلاین گرفته تا گرفتن تاکسی اینترنتی، همگی خدمات متنوعی هستند که بر بستر آنلاین به مردم ارائه می‌شوند و نه تنها در وقت و هزینه مردم صرفه‌جویی می‌شود بلکه درآمد قابل توجهی را نیز برای ارائه کنندگان این خدمات به همراه دارد.
افرادی که به دنبال خانه هستند، حتما این روزها نام وبسایت‌های آنلاین جست‌وجوی ملک را زیاد می‌شنوند؛ یکی از بزرگترین، پرترافیک‌ترین و کامل‌ترین وبسایت‌هایی که خدمات آنلاین جست‌وجوی ملک را ارائه می‌کند، وبسایت ihome.ir است.
در این وبسایت، بیش از یک میلیون فایل در دو بخش رهن / اجاره و خرید / فروش وجود دارد. لابد می‌پرسید چگونه می‌توان از بین این همه ملک، خانه مورد علاقه خود را پیدا کنیم؟
طراحی وبسایت ihome.ir، به گونه‌ای است که کاربر می‌تواند جست‌وجوی ملک مورد نظر خود را از نظر اجاره، متراژ، بودجه، سن بنا، تعداد اتاق خواب، نزدیکترین مراکز آموزشی و خدماتی روی نقشه و دهها فیلتر متنوع دیگر، محدود کند.
مثلا، برای رهن و اجاره آپارتمان زیر 100 متر در تهران، بیش از 138 هزار مورد در وبسایت ihome.ir قرار دارد که هر روز نیز بر این تعداد افزوده می‌شود در حالی که اگر قرار بود از راه‌های رایج و متداول یعنی سر زدن به آژانس‌های املاک یا مراجعه به نیازمندی‌های روزنامه به دنبال خانه بگردید، در نهایت شاید می‌توانستید در روز تنها 3 یا 4 مورد را پیدا کنید که به طور حتم اکثر آنها هم نظر شما را جلب نمی‌کرد.
در وبسایت ihome.ir، به تنهایی برای شهر تهران، بیش از 532 هزار مورد آپارتمان برای خرید و حدود 288 هزار مورد آپارتمان برای رهن و اجاره وجود دارد. جالب اینجاست که برای دسترسی به این تعداد فایل املاک، به تنها چیزی که نیاز است یک گوشی موبایل یا یک کامپیوتر است.

پس از پیدا کردن ملک دلخواهتان، می‌توانید یک لیست گلچین شده و کاملا مطابق با سلایق خود و خانواده‌تان تهیه کنید و با کلیک روی اطلاعات تماس آژانس املاک آگهی کننده، قرار خود را برای بازدید از ملک و انشاالله عقد قرارداد، تنظیم کنید.
کد N1694837