رفع فیلتر تماس صوتی تلگرام در انتظار تصمیم مراجع قانونی

فن آوری,تماس صوتی تلگرام,فیلترینگ تلگرام,رفع فیلتر تلگرام

وزیر ارتباطات تاکید کرد که رفع فیلتر تماس صوتی تلگرام در انتظار تصمیم مراجع قانونی است.

به گزارش ایلنا، محمود واعظی عصر امروز در جمع خبرنگاران کرمانشاهی افزود: فعالیت سالم و براساس قانون از سوی شبکه‌های اجتماعی به ویژه در آستانه انتخابات لازم و ضروری است.

وی ادامه داد: فعالیت‌های اجتماعی موجب کاهش هزینه‌های انتخاباتی می‌شود اما فعالیت انتخاباتی در شبکه‌های مجازی باید در چارچوب قانون و به دور از تخریب انجام شود چراکه تخریب تاثیری در رای مردم نداشته و معیار برای دادن رای در مردم برنامه نمایندگان است.

وزیر ارتباطات در پاسخ به سوالی درباره فیلتر شدن تماس صوتی تلگرام گفت: این امکان پس از اینکه در کشور فعال شد در حکمی از سوی قوه‌قضاییه به اپراتورها مسدود شد و ما نیز برای فعال‌شدن دوباره آن منتظر تصمیم مراجع قانونی هستیم.

واعظی درباره فعالیت‌های دولت یازدهم در زمینه توسعه اینترنت در کشور گفت: ابتدای این دولت هیچ روستایی اینترنت نداشت اما امروز 27 هزار روستا سراسر کشور از اینترنت استفاده می‌کنند. همزمان در وزارتخانه‌های بهداشت، آموزش و پرورش و سازمان جهاد دانشگاهی هماهنگی‌هایی صورت گرفت تا علاوه بر خدمات اینترنتی این وزارتخانه‌ها نیز به روستاها خدمات ارائه کنند.

وی با بیان اینکه ابتدای دولت حدود سه و نیم میلیون کاربر اینترنت در کشور وجود داشت، گفت: تعداد کاربران اینترنت در دولت تدبیر و امید به 43 میلیون نفر افزایش پیدا کرده است. ابتدای دولت هیچ شهری از خدمات اینترنت نسل چهارم استفاده نمی‌کرد اما امروز 742 شهر از اینترنت نسل چهارم استفاده می‌کنند.

وزیر ارتباطات با اشاره به راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات و مزایای آن گفت: با توجه به اینکه سال 96 سال اقتصاد مقاومتی نام‌گذاری شده، امسال نیز همچون 6 ماه پایانی سال گذشته دنبال راه اندازی کسب و کارهای اینترنتی هستیم.

کد N1681093