رونمایی از پوستر انگلیسی فیلم سینمایی «گلیدا»

سینما و تئاتر,فیلم گیلدا,پوستر انگلیسی

همزمان با بیستمین بازار بین المللی فیلم ایران در جشنواره جهانی فیلم فجرپوستر انگلیسی فیلم سینمایی «گلیدا»رونمایی شد

 به گزارش ایلنا، احمد غلامی گرافیست این فیلم، این پوستر را براساس چهره‌های متفاوت و شخصیت‌های متعددی که مهناز افشار در «گیلدا» بازی کرده است، طراحی کرده و در این پوستر از آثار اندی وارهول الهام گرفته است.

اندی وارهول از برجسته‌ترین هنرمندهای دهه پنجاه میلادی و از بنیان گذاران سبک پاپ آرت است که در آثارش از پرتره‌ی بسیاری از چهره‌های جهانی و هنرمندان مشهور بهره گرفته است و تصویر مرلین مونرو  یکی از مشهورترین کارهای اوست. اما شعار بالای پوستر فیلم «گیلدا» می‌گوید که: «گیلدا» مرلین اندی وارهول نیست.

محمد اطبایی پخش‌کننده‌ بین‌المللی این فیلم است کیوان علیمحمدی و امید بنکدار که علاوه بر کارگردانی هر دو تهیه‌کنندگی کار را نیز برعهده داشتند، منتظر دریافت پروانه‌ی نمایش از وزارت ارشاد و اقدام برای اکران فیلم هستند.

مهناز افشار، سیاوش مفیدی، حمیدرضا پگاه، رضا شفیعی جم، هادی حجازی فر، فرخ نعمتی، مرتضی اسماعیل کاشی و حامد کمیلی، همراه با (هنرمندان خردسال) مهدیار عزیزی و آنیسا راستگو بازیگران این فیلم سینمایی هستند.

گیلدا یک درام اجتماعی با مایه‌هایی از کمدی سیاه است که درخلاصه‌ی داستان آن آمده: گیلدا، مالک رستوران سپید، سیاه‌ترین شب زندگی‌اش را پشت سر می‌گذارد. او برای نجات زندگی‌اش تا صبح فردا فرصت دارد.

کد N1680706