نمایشگر با وضوح تصویری بالاتر را روی گوشی خود ترجیح می‌دهید یا عمرباتری بیشتر؟

اخبار فناوری, موبایل, گوشی هوشمند, قیمت گوشی, باتری گوشی, نمایشگر موبایل, مونیتور,

اگر میان داشتن نمایشگر باکیفیت بالا و عمر بیشتر باتری یکی را بخواهید انتخاب کنید؛ کدام را ترجیح می‌دهید؟

فورن ارنا با انتشار نتایج یک نظرسنجی سعی کرد تا نظر کاربران سایت خود را در این مورد جویا شود. سؤال اصلی این بود که آیا حاضرید وضوح تصویری بالا و اسکرین باکیفیت را فدای عمر بالاتر باتری کنید؟
تا لحظه انتشار خبر بیش از 76 درصد ازمجموع 554 نفر که در نظرسنجی شرکت کرده بودند، نظرشان بر این بود که حاضرند باتری بهتری در مقایسه با رزولوشن QHD داشته باشند و بدین ترتیب تأکید کردند که عمر بالاتر باتری را به نمایشگر QHD ترجیح می‌دهند.
البته سؤال طوری طراحی‌شده که از اسکرین با رزولوشن QHD می‌گوید که این روزها روی گوشی‌های پرچم‌دار وجود دارد و این در حالی است که سازندگان سعی کرده‌اند در طراحی گوشی، تلورانس میان نمایشگر باکیفیت و باتری با عمر بالاتر برقرار کنند و این هنر معماری سازندگان گوشی است که بتوانند هر دو را به کاربران عرضه کنند.
نتایج نظرسنجی / جدول زیرمتأسفانه این روزها اغلب گوشی‌های گران‌قیمت بازار مشکل باتری دارند و افزودن رم بالاتر از 4 گیگ نیز بر مشکل باتری خوری افزوده است.
برخی سازندگان مانند اپل که همیشه مشکل باتری خوری داشته‌اند، اخیراً سعی کرده‌اند تا به‌سوی نمایشگرهای AMOLED بروند تا بر عمر باتری بیفزاند و این اتفاق در اپل به‌زودی باعرضه آیفون 8 رخ خواهد داد.
در نمودار زیر عمر باتری روی گوشی‌های روز دنیا را مشاهده می‌کنید و این در حالی است که سازندگان، نمایشگر با رزولوشن QHD (و بالای 500 پیکسل در هر اینچ) را در کنار حجم باتری 3000 تا 3500 میلی‌آمپر ساعت و ظرافت اجباری، سازگاری داده‌ اند.

کد N1663563