امام جمعه بوشهر:

دشمن جرات دست‌درازی ندارد/ خلیج فارس گورستان متجاوزان می‌شود

استان ها

بوشهر - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: استان بوشهر پایتخت مبارزات ضد استکباری است و در صورت دست‌درازی، بوشهر برای آنها کفایت می‌کند و خلیج فارس، محل مرگ استکبارگران می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری جمعه‌شب در کنگره بین‌المللی «بوشهر دو قرن مقاومت در مقابل استعمار» با تشکر از برگزار کنندگان این همایش اظهار داشت: برگزاری این همایش بسیار مهم است چرا که نشات گرفته از استکبار ستیزی این مردم هستند.

امام جمعه بوشهر گفت: ماهیت جهان استکبار بر دو مولفه چپاول‌گری ثروت‌های عموم مردم جهان و تسلط بر مراکز قدرت و تصمیم‌گیری جهان استوار است.

وی بیان کرد: آموزه‌های دینی ما به ما این را می‌فهماند که به هیچ صورت نباید جهان استکبار بر جهان اسلام در عرصه‌های مختلف فرهنگی، سیاسی، اقتصادی، علمی و فن آوری تسلط داشته باشد.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر خاطرنشان کرد: به همین دلیل از آغاز تهاجمات استعمار، علمای بزرگ دینی حکم به دفاع داده‌اند.

وی ادامه داد: انگلستان چهار بار به بهانه واهی به بوشهر حمله کرد اما هر بار با حکم علما و سرداران به مردم ولایت‌مدار در مقابل انگلستان ایستادند و در گورستان انگلیسی دفن کردند.

صفایی بوشهری افزود: استان بوشهر پایتخت مبارزات ضد استکباری است و در صورت دست‌درازی، بوشهر برای آنها کفایت می‌کند و خلیج فارس، خلیج مرگ استکبارگران خواهد بود.

وی گفت: یک قدم عقب‌نشینی در برابر استکبار یعنی امتیاز زیادی بدهیم و این تجربه مبارزات ضد استعمارگری است.

کد N1657839