چگونه تورم نوک بینی بعد از جراحی بینی کم می شود؟

جراحی بینی,درمان ورم بینی,دکتر طاهریان

رینوپلاستی یک روش جراحی زیبایی است که شکل بینی اصلاح می شود. ممکن است بعد از تصادف هم ایجاد شود و یا در موارد وجود مالفورماسیون ( ناهنجاری) در استخوان های بینی. ریکاوری بعد از این جراحی 10 روز تا 6 هفته است، و به سلامت کلی بیمار بستگی دارد.

روش هایی برای کاهش تورم و کمک به کاهش درد و افزایش سرعت ترمیم بعد از جراحی بینی وجود دارد به صورت زیر:

مرحله ی 1:

سر باید برای حداقل دو روز بالا باشد (  بنابر گفته ی جراحان مرکز جراحی زیبایی اسپالدینگ درایو در لوس آنجلس).  برای دو روز اول بعد از جراحی بیمار باید بر روی مبل راحتی بخوابد و برای هفته ی بعد برای اطمینان از کاهش مقدار تورم، باید بالشت بلند زیر سرش باشد.

مرحله ی 2:

باید احساسات خود را کنترل کنید. گریه و ناراحتی ممکن است باعث خونریزی بینی شود و تورم را افزایش دهد.

مرحله ی 3:

از کمپرس سبک یخ  می توان بر روی بینی و چشم ها برای کاهش تورم استفاده کرد.


مرحله ی 4:

اگر مجبور هستید که عطسه کنید، دهانتان را باز کنید.  عطسه و سرفه ممکن است بخیه ها را باز کند و باعث تورم نوک بینی شود. می توان از بخور استفاده کرد، اگر هوای اتاق خشک است و باعث سرفه می شود. بیمار  نباید سیگار بکشد و نه فرد کنار دست وی سیگار بکشد، چون باعث تحریک بافت پوششی  داخل بینی می شود.

مرحله ی 5: 

بینیتان را در زمانی که بیرون هستید با محافظی بپوشانید. نور خورشید ممکن است باعث شود تا نوک بینی ورم کند.  از پمادهای ضد آفتاب با SPF حداقل15 برای حداقل 6 ماه پس از رینوپلاستی استفاده کنید.

هشدار:

فعالیت های بیمار برای حداقل یک هفته باید محدود شود و نباید اجسامی سنگین تر از 10 پوند جابجا شود. 

نکات:

از دستورات  طبی و داروهای ضد درد تجویز شده  توسط جراح بینی تان استفاده کنید. درد ممکن است باعث افزایش فشار خون شود و آن هم خونریزی بینی می دهد و تورم بینی ادامه می یابد.
کد N1633907