ادامه ممنوعیت پوکمون‌گو در چین

بازار دیجیتال

اجرای بازی پوکمون گو ساخت شرکت Niantic Labs در چین کماکان ممنوع است و مشکلاتی که این بازی ایجاد می‌کند، علت این مساله عنوان شده است. ...

خبرگزاری فارس:اجرای بازی پوکمون گو ساخت شرکت Niantic Labs در چین کماکان ممنوع است و مشکلاتی که این بازی ایجاد می‌کند، علت این مساله عنوان شده است. مقامات مسوول می‌گویند تنها زمانی مجوز اجرای این بازی را صادر خواهند کرد که ارزیابی دقیقی در مورد خطرات امنیتی اجرای آن به عمل آید و ابعاد این مساله دقیقا مشخص شود. در حالی که اجرای بسیاری از بازی‌ها در اتاق نشیمن محل زندگی افراد صورت می‌گیرد، اما این بازی با حرکت در سطح شهر و از طریق شکار موجوداتی مجازی به نام پوکمون انجام می‌شود. بنابراین مواردی از سقوط یا تصادف افراد در حین اجرای بازی مذکور به علت بی‌توجهی به محیط اطراف گزارش شده است.

همچنین برخی افراد که تمایل شدیدی به شکار پوکمون داشته‌اند خواسته یا ناخواسته وارد محدوده‌های نظامی و امنیتی شده‌اند و به همین علت دستگیر شده و مورد بازجویی قرار گرفته‌اند. شرکت سازنده و مدیر ارشد آن‌که قبلا پیوندهایی با ارتش آمریکا داشته می‌توانند از حجم عظیمی از اطلاعات که به این شیوه جمع‌آوری شده برای پیشبرد منافع شخصی یا تامین مقاصد ارتش آمریکا استفاده کنند. این بازی برای شرکت سازنده‌اش بسیار سودآور بوده و هر هفته 1/ 22 میلیون دلار درآمد برای آن به ارمغان آورده است؛ اما کم نیستند کشورهایی که اجرای این بازی را به علت به خطر انداختن سلامت کاربرانش و همین طور دغدغه‌های امنیتی ممنوع یا محدود کرده‌اند. به نظر می‌رسد چین هم از جمله کشورهایی است که تا زمان عدم رفع نگرانی‌هایش گامی برای رفع ممنوعیت بازی مذکور برنمی‌دارد.

کد N1601986