روی خط

2 میلیون سیم‌کارت مجهول الهویه یک‌طرفه شد

بازار دیجیتال

سخنگوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران گفت: 2میلیون سیم‌کارت پس از مهلت تعیین‌شده برای تکمیل اطلاعات صاحبان سیم‌کارت‌هایی که ...

ایرنا:سخنگوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ایران گفت: 2میلیون سیم‌کارت پس از مهلت تعیین‌شده برای تکمیل اطلاعات صاحبان سیم‌کارت‌هایی که هویت‌شان دارای نقص بوده، یک‌طرفه شده است. جهانگیر اسدی ادامه داد: صاحبان سیم‌کارت‌های یک‌طرفه شده می‌توانند برای تکمیل اطلاعات هویتی خود در بازه زمانی تعیین شده اقدام کرده و با تکمیل اطلاعات سیم‌کارت خود را به حالت عادی درآورند.

چهارشنبه پانزدهم دی ماه امسال معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوری از تمدید مهلت مشترکان تلفن همراه برای تکمیل اطلاعات هویتی سیم‌کارت‌های‌شان تا پایان دی ماه خبر داد، وی در این‌باره گفت: برخی دارندگان چنین سیم‌کارت‌هایی به دلیل بروز پاره‌ای مشکل‌های حقوقی مانند آنکه باید منتظر انحصار وراثت باشند یا طولانی شدن مسیر تعیین صاحب اصلی سیم‌کارت برای انتقال به صاحب جدید، نتوانسته‌اند در زمان تعیین شده نسبت به تکمیل اطلاعات اقدام کنند، بنابراین مقرر شد با تمدید مجدد مهلت و رفاه حال این دسته از مشترکان زمان لازم برای طی مسیرهای قانونی در اختیارشان قرار گیرد. وی افزود: تلاش برای سامان دادن به وضعیت هویتی صاحبان سیم‌کارت‌های دارای نقص اطلاعات سبب شد از تعداد 30 میلیون سیم‌کارت دارای هویت مخدوش در شهریورماه امسال، اکنون به چهار میلیون و 500 هزار سیم‌کارت برسیم که نشانه اثرگذار بودن فعالیت‌ها است. سخنگوی رگولاتوری یادآورشد: انتظار می‌رود همه دارندگان سیم‌کارت‌های با نقص هویتی از این مهلت درنظر گرفته، نهایت استفاده را کرده و با جدیت نسبت به تکمیل اطلاعات خود در سامانه‌های اپراتورها اقدام کنند تا دچار قطع خدمات سیم‌کارت نشوند. اسدی گفت: روند قطع کردن سیم‌کارت‌هایی که هنوز نسبت به تکمیل اطلاعات خود اقدام نکرده باشند، پس از پایان مهلت مقرر آغاز خواهد شد. به گفته وی، پس از اتمام مهلت درنظر گرفته شده برای تکمیل اطلاعات دارندگان سیم‌کارت، مسوولیت برعهده اپراتورها خواهد بود و آنها باید پاسخگوی رگولاتوری باشند. سخنگوی رگولاتوری ادامه داد: گرچه امکان دارد نتوانیم همه سیم‌کارت‌های دارای نقص هویتی را در بازه زمانی تعیین شده سامان دهیم، اما این فرآیند کمک خواهد کرد تعداد چنین سیم‌کارت‌هایی در همه اپراتورها به حداقل ممکن برسد.

کد N1601984