رقابتهای یورو 2016 - فرانسه؛

ملی پوش فرانسه: به سطح جدیدی در سیستم دفاعی رسیده ایم

ورزشی

میزبان رقابت های یورو ۲۰۱۶ در حالی این مسابقات را در مرحله گروهی به عنوان تیم نخست گروه A و بدون شکست به پایان رساند، که بازیکن دو گله آنها نقش موثری در دفاع همه جانبه تیمش داشته است.

به گزارش خبرگزاری مهر، «دیمیتری پایت» سطح جدیدی از سیستم دفاعی تیم ملی فرانسه را، به عنوان تیمی که به مرحله یک شانزدهم نهایی مسابقات یورو ۲۰۱۶ صعود کرده، مورد ستایش قرار داده است.

تیم ملی فوتبال فرانسه بعد از کسب پیروزی مقابل آلبانی و رومانی و تساوی بدون گل برابر سوییس، با ۷ امتیاز به عنوان تیم اول گروه A به مرحله حذفی رقابت ها صعود کرد.

قهرمان مسابقات یورو ۲۰۰۰ سه بازی مرحله گروهی خود را تنها با یک گل خورده در بازی نخستش به پایان رساند، در حالیکه ۳ گل از ۴ گلی که به ثمر رساندند بعد از دقیقه ۸۹ بازی بود.

«پایت» (زننده دو گل تیمش) معتقد است که دفاع همه جانبه تیم ملی فرانسه، دلیل اصلی نمایش قدرتمند آنها تا به اینجای کار است.

ستاره وستهام گفت: دفاع خوبی داریم و این فقط شامل ۴ مدافع ما نمی شود. ما به سطح جدیدی در سیستم دفاعی رسیده ایم. بازی تدافعی می تواند روی انرژی ما تاثیر منفی بگذارد، ولی ترجیح می دهم که در طول ۹۰ دقیقه نه گلی دریافت کنیم و نه گلی به ثمر رسانیم تا اینکه ۲ یا ۳ گل بخوریم و مجبور باشیم که ۳ یا ۴ گل بزنیم. به دلیل اینکه فاصله زیادی بین تیم ها وجود ندارد، ۳ گل یا بیشتر زدن دشوار است.

تیم ملی فرانسه بعد از اینکه به عنوان تیم اول گروه به دور بعدی مسابقات راه یافت، باید در روز ۲۶ ژوئن در شهر «لیون» با تیم سوم یکی از گروه های C، D یا E بازی کند.

«پایت» انتظار دارد تا در سطح بهتری از آنچه برای تیم ملی فرانسه در سه بازی نخستش در شهرهای «پاریس»، «مارسی» و «لیل» به نمایش گذاشت، بازی کند.

ملی پوش ۲۹ ساله افزود: به همین دلیل، نمی توانیم همیشه آن طور که می خواهیم بازی کنیم. اما می دانیم که در «لیون» بهتر از این خواهیم بود.

کد N1308833