ارتقاء توان رزمي نيروها و تمرين بسيج طوايف از اهداف رزمايش پيامبر اعظم(ص) است

استان ها

زاهدان- ايرنا- فرمانده سپاه شهرستان سراوان و جانشين قرارگاه شهيد سجاد(ع) گفت: ارتقا توان رزمي و آمادگي نيروها و تمرين بسيج طوايف در طرح پايداري و پاسداري در جنوب شرق كشور از اهداف رزمايش پيامبر اعظم (ص) است.

سرهنگ پاسدار محمد پودينه روز سه شنبه در حاشيه رزمايش پيامبر اعظم(ص) در جالق شهرستان سراوان واقع در جنوب شرق سيستان و بلوچستان در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: اين رزمايش حركت بسيار خوبي در راستاي ايجاد امنيت پايدار در منطقه و استفاده از ظرفيت هاي مردمي، طوايف، دسته هاي رزمي، گروهان هاي ويژه و ساير سازمانهاي رزم بسيج مانند گردان بيت المقدس و امام حسين(ع) و پايگاه هاي بسيج شهرستانهاست.
وي تصريح كرد: مرحله مقدماتي رزمايش پيامبر اعظم (ص) از 2 ماه قبل آغاز شده و در اين مدت اقداماتي براي محروميت زدايي و مردم ياري انجام شده است.
وي خاطرنشان كرد: بازسازي قنات ها و مسيرها و نيز توزيع بيش از هزار بسته كمك هاي معيشتي در بين مردم منطقه از جمله اقدامات انجام شده در مرحله مقدماتي رزمايش است.
فرمانده سپاه شهرستان سراوان و جانشين قرارگاه شهيد سجاد(ع) افزود: همچنين در اين مدت تعدادي از مساجد، حوزه هاي علميه و مدارس بازسازي شده است.
سرهنگ پودينه بيان كرد: اين رزمايش در سه مرحله برنامه ريزي شده كه 2 مرحله نخست آن شامل احداث بيمارستان صحرايي و كارهاي عمراني انجام شده و مرحله پاياني و امنيتي آن نيز هم اينك در جالق در حال اجراست.
وي ادامه داد: منطقه جالق به طور كلي به سه منطقه ويژه طايفه اي «سپاهي، رئيسي و نعمت الهي» تقسيم شده و ساير طوايف و تيره ها زير مجموعه اين سه بلوك هستند.
وي افزود: آموزش و تمرينات خاصي در اين سه منطقه به منظور انجام كارهاي امنيتي از جمله كنترل و بررسي جمعيت، انسداد معابر، گشت هاي رزمي و ساير تاكتيك هاي مورد نظر به مردم داده شده است.
رزمايش پيامبر اعظم (ص) امروز/سه شنبه/ با حضور سردار علي شادماني معاون عمليات ستاد كل نيروهاي مسلح، سردار حسين سلامي جانشين فرمانده كل سپاه و سردار محمد پاكپور فرمانده نيروي زميني سپاه در جالق از توابع شهرستان سراوان واقع در 338 كيلومتري جنوب شرق زاهدان مركز سيستان و بلوچستان آغاز شده است.
سراوان در همسايگي كشور پاكستان قرار دارد.
8005 / 7311 / 6081/ 6075
کد N1199220