دولت باید برای اشتغال نیروی کار سرمایه گذاری کند

کارگری,دبیر خانه کارگر پا کدشت

ایلنا: دبیر خانه کارگر پاکدشت گفت: ایجاد اشتغال و توسعه اقتصادی، در اولویت برنامه‌ریزی دولت قرار گیرد.

به گزارش ایلنا «عوض سلطانی»با اشاره به اینکه باید مشکلات و کاستی های اشتغال در سال 95 باید مرتفع شود، گفت: دولت اگر بر اساس آنچه که بیان می کند، قصد بهبود وضعیت اشتغال را دارد باید به جای شعار دادن گام عملی بر دارد  .

این فعال کارگری با بیان اینکه هم اکنون که شرایط اقتصادی رو به بهبود است، گفت: ازدولت انتظار  داریم زمینه اشتغال نیروی کار را با راه اندازی  واحد های تولیدی که سالهای گذشته  تعطیل شده اند فراهم کند.

وی افزود:به حکم نمونه در شهرک های صنعتی شهرستان پاکدشت حدود 3 هزارو 200 واحد تولید احداث شده بود که از این تعداد تقریبا 700 واحد آن با حداقل ظرفیت  تولید ونیروی کار(30درصد)  فعال هستند ومابقی تعطیل شده اند.

دبیر خانه کارگر با اشاره به میزان بیکاری جوانان در کشور ادامه داد: ضرورت دارد در شرایط کنونی توجه به موضوع اشتغال در اولویت برنامه‌های دولت باشد تا با پرورش نیروهای کارآمد بتوانیم مشکلات اساسی کشور را برطرف کنیم.

به گفته وی ، در صورتی که نرخ بیکاری به صورت واقعی کاسته شود و دولت در حل مشکلات اقتصادی و بویژه خروج از رکود اقدام اساسی کند نگرانی‌ها در خصوص وضعیت اقتصادی کنونی نیز برطرف خواهد شد.

سلطانی در پایان خواستار توجه هر چه بیشتر مسئولان کشور به جامعه کارگری شد و گفت: یکی از بهترین میانبر‌ها برای رونق اقتصادی، توجه به کارگران و معیشت این قشر زحمتکش است، چرا که اگر معیشت حداقلی کارگران و خانواده‌های آنان تأمین شود، رونق اقتصادی نیز محقق نمی شود.

کد N1182483