نمایشگاه گروهی عکس با موضوع طبیعت و جاذبه‌های گردشگری ایلام

گردشگري,جاذبه طبيعي,ایلام

آثار عکاسان انجمن سینمای جوانان ایلام در قالب ویژه‌برنامه دهه فرهنگ و هنر استان در مجتمع ارشاد به نمایش درآمد. این آثار که با موضوع جاذبه‌های طبیعی استان ایلام عکاسی شده‌اند، به مدت ده روز و تا تاریخ ۲۱ بهمن در معرض دید علاقه‌مندان به هنر عکاسی است.

«زیبا امیدیان‌پور»، «محمد پورنجفی»، «سجاد ذوالفقاری»، «جابر کاکایی»، «هادی کریمی»، «عرفان محمدی»، «آرزو محمودیان» و «گلناز ناصرنیا» هنرمندان صاحب اثر در این نمایشگاه هستند.

موضوع این عکس‌ها طبیعت و جاذبه‌های استان ایلام است.

«سجاد ذوالفقاری» - مدیر کارگاه عکس ایلام در حاشیه‌ی این نمایشگاه گفت: نمایش آثاری که برای خلقشان زحمت زیادی کشیده شده ولی اکنون بر روی شاسی‌های چوبی شکسته و بی‌توازن و آن‌هم در سالنی که هیچ نور و شرایط نمایش مناسبی ندارد، لطمه زدن به روحیه هنرمند است.

وی افزود: عکاسان برای خلق بعضی از این آثار متحمل هزینه مادی و معنوی و صرف زمان و تجربه می‌شوند، حال‌آنکه نتیجه این زحمات به‌جای اینکه در یک نگارخانه با شرایط حداقلی نمایش مانند نورپردازی، دیوار بکگروند مناسب، فضای صوتی و پذیرایی انجام شود، در یک نگارخانه که قبلاً پارکینگ بوده و یا در یک فضای عمومی که لابی ساختمان است انجام می‌شود.

این عکاس ایلامی گفت: این رویکرد سبب سرخوردگی عکاس می‌شود. در بسیاری از نگارخانه‌ها، برای القای بیشتر حس آثار، موسیقی و یا افکت یا حتی اکسسوار مرتبط با سوژه‌ها در سالن مهیا می‌شود، اما این نگارخانه مناسب هنرهای تجسمی نیست.

انتهای پیام

کد N1129630