تحولات یمن؛

انهدام ۵ خودروی نظامی سعودی در جیزان/تداوم حملات جنگنده های سعودی

سیاسی

انهدام ۵ خودروی نظامی سعودی در جیزان توسط ارتش و کمیته های مردمی، بمباران موشکی مواضع مزدوران سعودی در مارب و تداوم حملات سعودی به مناطق مختلف یمن از جمله مهمترین تحولات در عرصه یمن است.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از خبرگزاری یمن، یگان های ارتش و کمیته های مردمی یمن امروز (چهارشنبه) پنج خودروی نظامی سعودی در الطوال جیزان را منهدم کردند.

یک منبع نظامی در جیزان گفت: یگان های ارتش و کمیته های مردمی پیشروی نظامیان سعودی و مزدوران به سمت گذرگاه الطوال را سد کرده و شماری از آنها را به هلاکت رسانده و زخمی کردند.

این منبع اعلام کرد که یگان های ارتش و کمیته های مردمی ۵ خودروی نظامی سعودی را در جریان این عملیات منهدم نموده و تلفات سنگینی را به تجهیزات دشمن وارد کردند.

بمباران مواضع مزدوران در مارب

در پی بمباران موشکی مواضع مزدوران در پایگاه فرماندهی منطقه سوم مارب توسط نیروهای ارتش و کمیته های مردمی شماری از عناصر مزدور کشته و ده ها تن زخمی شدند.

یک منبع نظامی گفت: یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی چندین موشک کاتیوشا را به مواضع مزدوران در پایگاه فرماندهی منطقه سوم مارب شلیک کرد که در پی این حمله شماری از این عناصر کشته و ده ها تن زخمی شدند.

یگان موشکی ارتش و کمیته های مردمی با هدف قرار دادن مواضع مزدوران در مارب ادامه داده و در روزهای گذشته تلفات سنگینی را به صفوف آنها وارد کرده است.

تداوم حملات سعودی به مناطق مختلف یمن

جنگنده های سعودی به حملات خود به مناطق مختلف یمن ادامه می دهند.

جنگنده های سعودی امروز در حملات شدید خود مناطق پراکنده در شهر تعز را بمباران کردند که در پی آن شماری از شهروندان زخمی و ده ها منزل و مراکز آموزشی تخریب گردید.

یک منبع مسئول در شورای محلی استان تعز گفت: جنگنده های سعودی در حملات هوایی خود منطقه الجحملیه و حسنات در بخش صاله در جنوب شرقی تعز را بمباران کردند که این حمله به تخریب و خسارت ده ها منزل و زخمی شدن شماری از شهروندان منجر گردید. همچنین ده ها خودرو نیز در این حملات آسیب دید.

جنگنده های سعودی همچنین مناطق حیفان و بخش ساحلی المخا را نیز هدف حملات خود قرار دادند.

صنعاء پایتخت یمن نیز از این حملات در امان نمانده و جنگنده های سعودی ظهر امروز (چهارشنبه) شماری از مناطق بخش الثوره را بمباران کردند.

یک منبع امنیتی در صنعاء گفت: جنگنده های سعودی مناطق التلفزیون و حی النهضه را هدف قرار دادند که در پی آن تعدادی از منازل شهروندان آسیب دیده و شیشه های ساختمان های مسکونی فرو ریخت.

جنگنده های سعودی بامداد امروز شهر المحویت را بمباران کرده و ساختمان های مسکونی در منطقه منضحه در خیابان الضبره را هدف قرار دادند که این حمله به تخریب کامل یک منزل مسکونی و واردآمدن خسارت به ساختمان ها و منازل مجاور منجر گردید.

یک منبع محلی در المحویت تعمد جنگنده های سعودی در تخریب منازل و دارایی های شهروندان و مراکز تجاری با استفاده از سلاح های ممنوعه را محکوم کرد.

کد N1095498