رییس کل دادگستری خراسان‌شمالی:

چهره انتخابات را امنیتی نکنیم

رییس کل دادگستری خراسان‌ شمالی گفت: ستاد پیشگیری از تخلفات انتخاباتی به هیچ عنوان بر اساس گروه گرایی فعالیت نمی‌کند و این ستاد فقط بر اساس قانون وظایف خود را انجام می‌دهد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خراسان‌ شمالی، حجت الاسلام و المسلمین قدرتی در جلسه ستاد پیشگیری از جرائم انتخاباتی با اشاره به اینکه به دادستان‌ها تاکید شده تا اگر جرمی در این حوزه به وقوع پیوست و یا در حال وقوع است تذکر دهند، افزود: اگر با تذکرات ارائه شده مشکل حل نشد، تشکیل پرونده خواهد شد.

وی ادامه داد: انتخابات شب تقدیر نظام است و این امر سبب شده تا دشمنان هوس کنند که از این طریق وارد عرصه شوند.

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری چندین بار موضوع نفوذ در انتخابات را مطرح نموده اند، اظهار کرد: دشمن از هر طریقی سعی خواهد کرد تا وارد مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی نظام ما شود و آن‌هایی که این مساله را انکار می‌کنند یا نسبت به این موضوع غافل، جاهل و یا معاند هستند و یا چیزی سرشان نمی‌شود.

وی بیان کرد: اگر شخصی کمترین شعور سیاسی و یا کمترین دغدغه را برای حفظ نظام و هویت ملت داشته باشد، متوجه تلاش دشمن برای نفوذ به مراکز تصمیم گیری کشور می‌شود.

قدرتی تاکید کرد: یکی از مراکز تصمیم گیری و تصمیم سازی نظام مجلس است. از سوی دیگر انتخاب تمامی وزرا به واسطه انتخاب استاندارها، بخشدارها و فرماندارها از طریق دخالت نمایندگان مجلس اتفاق می‌افتد.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید کاندیدای اصلح را انتخاب کنند، توضیح داد: یک نماینده اصلح باید متدین و معتقد به اسلام و دارای اصول و پایه های دینی، آگاهی سیاسی باشد.

وی با بیان اینکه یک نماینده باید جرات و جسارت داشته باشد، خاطرنشان کرد: نماینده ترسو به درد این نظام نمی‌خورد و از سوی دیگر نماینده باید با مردم یگانه و صمیمی باشد.

وی تصریح کرد: نماینده مجلس باید از اشرافی گری به دور باشد. کاندیدایی که برای ورود به مجلس پنج تا 10 میلیارد هزینه می‌کند به درد مجلس نخواهد خورد و علاوه بر آن یک نماینده باید به راه و اندیشه‌های امام توجه داشته باشد و از اوضاع کشور و جهان مطلع باشد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه یک نماینده باید کاردان، دلسوز نظام و ملت و معتقد به الگوی پیشرفت اسلامی باشد، گفت: هم اکنون یکی از روش‌های فشار دشمنان بر کشور موضوع اقتصادی است این در حالیست که اقتصادی مقاومتی می‌تواند بر آن غلبه کند، اما هنوز تعدادی هستند که هنوز به آن اعتقاد ندارند و یا به طور کلی آن را درک نکرده‌اند.

به گفته وی یک نماینده باید به فکر معیشت مردم، پیشرفت فرهنگ، شاداب و بانشاط باشد.

وی افزود: عدم تسلیم در برابر دشمنان یکی دیگر از خصوصیات مهمی است که باید یک نماینده داشته باشد، امروز دشمنان برای این نظام دندان تیز کرده اند تا هرجور شده این انقلاب به پیروزی نرسد.

وی با تاکید بر اینکه باید بصیرت را افزایش دهیم، ادامه داد: کاندیداها باید از اختلاف و تخریب و همچنین تخریب چهره کشور خودداری کنند.

رییس کل دادگستری خراسان شمالی تاکید کرد: باید حرمت رد صلاحیت شدگان حفظ شود و حتی توهین به آن‌ها جرم می‌باشد. هیچ کاندیدایی حق ندارد زمانی که فلان کاندیدا رد شد، از خوبی‌های خود بگوید و رد صلاحیت شده‌ها حق سیاه نمایی علیه نظام، هیات اجرایی و هیات نظارت را ندارد و به طور قطع با آن ها برخورد می‌شود.

وی با اشاره به اینکه محور تبلیغات باید مبانی ارزش‌های انقلاب باشد، گفت: در این انتخابات باید از صرف مخارج بیش از حد و اسراف و همچنین ایجاد کدورت جلوگیری شود.

وی بیان کرد: رقابت‌ها در عین پرشور بودن باید مطابق موازین اخلاقی باشد، پرهیز از سوء استفاده نسل جوان از جمله نکاتی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

قدرتی در ادامه تاکید کرد: باید تلاش کنیم تا چهره انتخابات را امنیتی نکنیم.

وی افزود: اگر کاندیداها انتقادی می‌کنند این انتقادها بر اساس اخلاق باشد و از سوی دیگر باید فضای مجازی را جدی گرفت چراکه در این زمینه بی انصافی‌هایی صورت گرفته است.

انتهای پیام

کد N1095455