رییس کل دادگستری استان تهران:

شهادت مظلومانه آیت‌الله نمر، داغ سنگینی بر دل‌های مسلمانان عالم گذاشت

شیخ نمر

اولین نشست مشترک دادستان‌های شهرستان‌ها با رییس کل دادگستری استان تهران و جمعی از معاونین قضایی وی در محل مجتمع قضایی امام خمینی(ره) برگزار شد.

اولین نشست مشترک دادستان‌های شهرستان‌ها با رییس کل دادگستری استان تهران و جمعی از معاونین قضایی وی در محل مجتمع قضایی امام خمینی(ره) برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، غلامحسین اسماعیلی با گرامیداشت یاد و خاطره شهید مظلوم آیت‌الله نمر که بدست دژخیمان آل سعود به شهادت رسید، اظهار کرد: شهادت مظلومانه این مجاهد نستوه، داغ سنگینی بر دل‌های مسلمانان عالم گذاشت و ثلمه‌ای جبران ناپذیر در جامعه اسلامی ایجاد نمود، ما بر این باوریم که خون به ناحق ریخته این شهید والامقام بالاخره دامن ظالمین را خواهد گرفت؛ چرا که او به جز حق‌گویی و حق طلبی گناهی نداشت.

رییس کل دادگستری استان در ادامه به فلسفه تشکیل این جلسه اشاره کرد و افزود: برای ایجاد بستر مناسب جهت تبادل موفقیت ها و تجارب و انجام همفکری و مشارکت چنین جلساتی در دستور کار باشد.

وی ادامه داد: معتقدم دادستان هم مدعی العموم و هم نماینده مردم و ناظر بر حسن اجرای قوانین در جامعه است و هر زمان به حقوق شهروندان تعدی و تجاوزی صورت گیرد بلافاصله دادستان در چارچوب قانون وارد عمل شده و با فرد یا افراد متجاوز برخورد قاطع می نماید، البته این نظارت، در حوزه مسئولیت او پررنگ تر است، زحمات زیادی کشیده شده لکن به این باورم که علیرغم تراکم کاری شدید و سنگینی مسئولیت می توان بیش از اینها تلاش کرد.

اسماعیلی با اشاره به اهمیت کاهش جمعیت کیفری اظهار کرد: این امر از سیاست‌های مهم قوه قضاییه به شمار می‌رود و همه ما باید با بکارگیری تدابیر مناسب و استفاده از مجازات‌های جایگزین و سایر قوانین حقوقی پیش بینی شده در قانون تلاش کنیم تا روز به روز شاهد کاهش بیشتر تعداد زندانیان باشیم.

وی عملکرد دادسراهای عمومی و انقلاب شهرستان‌ها را به زیان آمار مورد بررسی قرار داد و نکات فنی لازم را در این رابطه به حاضران ارائه کرد.

انتهای پیام

کد N1095326