تاکید «مظفر» بر ضرورت بازبودن مساجد هنگام صبح

نماز,ستاد اقامه نماز

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز کشور گفت: باید کیفیت نمازخانه‌های بین راهی مورد بررسی قرار گیرد.

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز کشور گفت: باید کیفیت نمازخانه‌های بین راهی مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، محمود مظفر در اجلاس استانی نماز در ساری با اعلام اینکه امروز سه اجلاس استانی به صورت همزمان در استان‌های کشور در حال برگزاری است، عنوان کرد: باید موارد مطرح شده در اجلاس‌ها طبق دستور رهبری پیگیری شود.

وی با اشاره به اینکه استان‌ها به عملکرد خود درباره نماز دقت داشته باشند، یادآور شد: تلاش می‌کنیم اجلاس بعدی در استان‌هایی برگزار شود که عملکرد بهتری داشته باشند و عملکرد خوبی بر اساس شاخص کمی ارائه دهند.

مظفر باز بودن مساجد در زمان صبح را امری ضروری دانست و درباره روستاها افزود: هیات‌هایی برای بازدید شرایط مساجد و برگزاری نماز به روستاها اعزام شود و شرایط آنها را بررسی کند.

وی بیان کرد: وضعیت مساجد و برگزاری نماز با کمک و مشارکت قابل احیاست.

قائم‌مقام ستاد اقامه نماز کشور با تاکید بر اینکه روحانیونی که می‌توانند جوان و ‌نوجوان بیشتری جذب کنند باید معرفی شوند، اظهار کرد: همچنین نمازخانه‌های بین راهی باید از لحاط کیفی مورد بررسی قرار گیرد و در ادارات نیز ارتباط ائمه جماعات با مردم باید پر رنگ‌تر شود.

به گزارش ایسنا، نماینده ولی‌فقیه در مازندران نیز در این مراسم با بیان اینکه برای اجرای نماز اول وقت در ادارات زحمات بسیاری کشیده شد که این مساله از برکات اجلاسیه نماز است، افزود: تمام افکار و ‌معادلات در نماز نباید به فکر ما بیاید، نماز خواندن باید به نماز حضرت علی (ع) شباهت داشته باشد.

آیت‌الله نورالله طبرسی از همه مسئولین که در برپایی این مراسم و عبادت و ترویج و اشاعه آن اقدام می‌کنند، قدردانی کرد و گفت: باید از اجلاسیه نماز استقبال بیشتری صورت می‌گرفت.

وی تاکید کرد: اسلام سازوکار تفکر انسان را بر اساس توحید، نبوت و معاد شکل می‌دهد و انسان باید این سه اصل را در خود نهادینه کند.

طبرسی افزود: پروردگار در قرآن فرمود نمی‌توان بدون برنامه مسلمان بود، نماز، توحید، معاد و اخلاق بسیار مهم است خصوصا با توجه به نزدیک شدن انتخابات رعایت اصل خودسازی بسیار مهم است.

وی گفت: نماز طهارت است و آب پاکی است که آلودگی‌های ذهن و‌ و‌جود را پاک می‌کند و انسان را از منکرات باز می‌دارد.

طبرسی تاکید کرد: بیش از 1.5 میلیون زندانی در کشور داریم که نشان از جدایی از نماز و مسایل دینی است اگر همین تعداد آشتی با خدا داشته باشند فساد در جامعه ‌کمتر می‌شود.

طبرسی با اشاره به اینکه وقتی نماز نباشد شهوت جایگزین ‌می‌شود، تاکید کرد: این عبادت مهم تنها رکوع، سجود و‌ تکلیف و ‌وظیفه نیست. نماز کارخانه انسان‌سازی است.

وی با اعلام اینکه دلیل آلودگی و ‌چرک‌گرفتنمان دوری از نماز است، گفت: نباید نماز شب را ترک کنیم و نماز روز را به تاخیر بیاندازیم.

انتهای پیام

کد N1095207