پرونده جدیدی از تعرض جنسی علیه صلح‌بانان سازمان ملل در آفریقای مرکزی

صلح بانان سازمان ملل بار دیگر با اتهام جدید درباره تعرض و سوءاستفاده جنسی در جمهوری آفریقای مرکزی علیه دختران جوان روبرو شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، سازمان ملل اعلام کرد، اطلاعاتی به سه کشور درباره این اتهامات علیه صلح بانان داده و از آنها خواسته تا از سربازانی که تحت هیات صلح بان فعالیت می کنند، سوالاتی را بپرسند.

یکی از سخنگویان سازمان ملل از اعلام نام این سه کشور امتناع کرد اما براساس گزارش های موجود سربازانی از گابن، مصر و مراکش در این هیات صلح بان دست به تعرض و تجاوز جنسی در آفریقای مرکزی زده‌اند.

سازمان ملل در بیانیه‌ای اعلام کرد،‌ به اتهامات علیه نیروهای بین المللی در بانگی،‌ پایتخت آفریقای مرکزی نیز رسیدگی می کند.

این اتهامات، تعداد پرونده‌های مربوط به جرایم جنسی توسط صلح بانان در جمهوری آفریقای مرکزی را به 26 مورد رساند.

استفان دوجاریک، سخنگوی سازمان ملل گفت:‌ هیات صلح بان سازمان در حال بررسی اتهامات جدید در بانگی است.

رییس هیات صلح بانان در بانگی به نیروهای پلیس و سربازان گفته که نسبت به چنین اقداماتی تحمل صفر خواهد داشت و هیچ بخششی برای عاملان چنین اقداماتی در نظر گرفته نمی شود.

یکی از مقام‌های سازمان ملل در این باره گفت: سربازان و نیروهای صلح بان، دختران در کمپ‌های مخصوص آوارگان جنگی در بانگی را مورد سوءاستفاده و تعرض جنسی قرار می دهند.

بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل هشدار داده اگر کشورهایی که نیرو برای هیات‌های صلح بان اعزام می‌کنند به اوضاع رسیدگی نکنند، آماده است کل این نیروها را اخراج کند.

انتهای پیام

کد N1095100