اعلام تنفس در دادگاه سعید مرتضوی/ادامه رسیدگی در نوبت عصر

سعيد مرتضوي

ادامه رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی در دومین جلسه دادگاه با اعلام تنفس، به نوبت عصر موکول شد.

ادامه رسیدگی به پرونده سعید مرتضوی در دومین جلسه دادگاه با اعلام تنفس، به نوبت عصر موکول شد.

به گزارش خبرنگار حقوقی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، ترک همدانی در فرصت اعلام تنفس با حضور در جمع خبرنگاران گفت: جلسه بعدی دادگاه و احتمالا آخرین جلسه در روز شنبه برگزار می‌شود. به دلیل اینکه دفاعیات مدیر عامل سابق سازمان تامین اجتماعی طول کشید، ادامه جلسه امروز به نوبت عصر موکول شد.

ترک‌همدانی با اشاره به موارد تفهیم اتهام شده به متهم در عین حال یادآور شد: هنوز به موضوع واگذاری شرکت‌های سازمان تامین اجتماعی به بابک زنجانی نرسیده‌ایم.

به گزارش ایسنا، مجتبی نظری وکیل‌مدافع سازمان تامین اجتماعی نیز در جمع خبرنگاران در رابطه با موضوع واگذاری شرکت‌های سازمان تامین اجتماعی به بابک زنجانی گفت:‌ در این موضوع اهمال‌کاری صورت گرفته است. واقعیت این است که کسی که با اطلاعات حقوقی به عنوان دادستان سابق می آید و 444 هزار میلیارد ین ژاپن را بدون هر نوع مزایده و کارشناسی و یک شبه در تفاهم نامه‌ای منعقد می‌کند و چک می‌دهد، حتما باید منافعی داشته باشد وگرنه مهمترین شرکت‌ها را با تفاهم نامه به دیگری نمی‌داد.

نظری تاکید کرد: خوشبختانه تحریم‌ها هر بدی داشته حداقل جلوی این کار را گرفته و اگر دولت آقای روحانی و رئیس جدید سازمان تامین اجتماعی نبود، همه شرکت ‌ها به جیب بابک زنجانی رفته بود.

وی افزود:‌ آن‌ها پول‌هایی را به آدم های متعدد داده اند به اسم کمک به یتیمان، در حالی که ما سازمان‌هایی مثل بهزیستی و کمیته امداد را داریم. مدیر سازمان تامین اجتماعی نمی‌تواند از بودجه خود به عنوان کمک به یتیمان پولی را به معاون رئیس جمهوری بدهد تا آن‌ها به یتیمان بدهند؛ در واقع ما دلمان برای دو میلیاردی که به اسم کمک به یتیمان رفته نمی سوزد بلکه دلمان برای از بین رفتن قوانین و مقررات می سوزد که چطور نماینده مجلس می‌تواند چنین کاری را انجام دهد، مگر نماینده مجلس شاگرد وی بوده که پول را بردارد و به یتیمان بدهد.

انتهای پیام

کد N1095027