مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استان همدان خبر داد

احراز صلاحیت 286 کاندیدای نمایندگی مجلس در همدان

مدیرکل امور سیاسی و انتخابات استان همدان از احراز صلاحیت 286 نفر از کاندیداهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی توسط هیئت‌های اجرایی انتخابات در استان همدان خبر داد.

ابوالقاسم الماسی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه همدان، اظهار کرد: صلاحیت 4 نفر از نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی در دوره نهم احزار نشد و 6 نفر هم از شرکت در انتخابات انصراف داده‌اند که از این بین هیچ چهره شاخصی دیده نمی‌شود.

وی ادامه داد: افراد رد صلاحیت شده همگی آقا بوده و هیچ خانمی در بین این افراد دیده نمی‌شود همچنین از بین افراد انصراف داده دو نفر خانم و 4 نفر آقا بودند.

وی تصریح کرد: از بین افراد رد صلاحیت شده 2 نفر از شهرستان همدان، یک نفر از شهرستان رزن و یک نفر از شهرستان تویسرکان است.

الماسی با بیان اینکه افراد رد صلاحیت شده 4 روز فرصت دارند تا شکایات خود را به هیئت‌های نظارت در استان ارائه دهند، افزود: از امروز تا 20 دی ماه افراد رد صلاحیت شده مهلت دارند تا شکایات خود را ارائه دهند و هیئت‌های نظارت نیز طی هفت روز شکایات آنها را بررسی خواهند کرد.

وی به افزایش حضور زنان در این دوره از انتخابات اشاره کرد و گفت: در انتخابات دوره گذشته فقط پنج خانم ثبت‌نام کرده بودند که در این دوره تعداد آنها به 27 نفر افزایش یافته است که این میزان افزایش حضور 440 درصدی بانوان را در انتخابات نشان می‌دهد.

انتهای پیام

کد N1094692