در سالروز تاسیس ارتش؛

فواد معصوم تقویت و حمایت از نیروهای مسلح عراق را خواستار شد

سیاسی

رئیس جمهور عراق در سخنرانی به مناسبت نود و پنجمین سالگرد تاسیس ارتش این کشور ضمن تقدیر از پیروزی‌های اخیر ارتش در نبر با تروریسم و افراط گرایی، تقویت وحمایت از ارتش وکمک به ارتقای آن را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز عراق، فواد معصوم، رئیس جمهوری عراق در سخنانی تلویزیونی نود و پنجمین سالگرد تاسیس ارتش عراق را تبریک گفت و با تقدیر از پیروزی‌های محقق شده در نبرد با داعش، تقویت و حمایت از مشاغل نظامی و ایجاد نیرویی در سطح ارتش‌های مقتدر جهان را برای حفظ استقلال و حاکمیت عراق خواستار شد.

معصوم در این سخنرانی اظهار داشت: ششم ژانویه سالگرد تاسیس ارتش قهرمان عراق را جشن می‌گیریم. هر ساله در این روز اقدامات قهرمانانه ارتش عراق و نیروهای مسلح تقدیر می‌کنیم و این مناسبت بزرگ را در حالی جشن می‌گیریم که این روزها مردم عراق به پیروزی‌های مهم نیروهای خود در عملیات‌های مختلف علیه تروریسم و افراط گری و دفاع آنها از آزادی کشور و امنیت آن افتخار می‌کنند.

رئیس جمهوری عراق افزود: این پیروزی‌ها اهمیت تلاش برای تقویت نیروهای مسلح و حمایت از آنها با دوره‌های آموزشی و تجهیز آنها به اسلحه را نشان داد و ثابت کرد باید از این نیروها در نبرد با تروریست‌ها که یکی از سخت‌ترین جنگ‌هاست، حمایت شود.

معصوم ادامه داد: چه بسا مهمترین پیروزی ارتش و نیروهای مسلح در عملیات‌های اخیر اعتماد دوباره مردم به ارتش و توانایی آن در حمایت از مردم و پاکسازی شهرما از وجود تروریست‌هاست و از این منظر ارزش و عمق ارتباط میان مردم و ارتش مشخص می‌شود.

از سوی دیگر دفتر معصوم در بیانیه‌ای اعلام کرد که وی صبح امروز در کاخ صلح بغداد میزبان احمد درویش، سفیر مصر در عراق بود و درویش دعوت نامه رسمی عبدالفتاح سیاسی، رئیس جمهوری مصر از معصوم برای سفر به قاهره را تقدیم کرد.

معصوم نیز با تقدیر از نقش سیسی در حمایت از منافع مردم مصر و وحدت آنها و تبریک موفقیت انتخابات اخیر مصر، بر ویژگی متمایز روابط دوستانه و تاریخی مردم دو کشور عراق و مصر تاکید کرد.

درویش نیز در این دیدار بر توجه و تلاش مصر برای تقویت و گسترش افقهای همکاری‌های مشترک با عراق تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N1094621