با اشاره به بیانات رهبری

اراکی: وظیفه ائمه جمعه برای مقابله با جنگ نرم‌افزاری دشمن سنگین است

آيت‌الله اراكي,دبيركل مجمع تقريب مذاهب

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی گفت: دشمن از برخورد سخت‌افزاری که در طول این سه دهه گذشته از انقلاب داشته‌اند مایوس شده‌اند و به جنگ نرم‌افزاری روی آورده‌اند و این خیلی خطرناک است.

آیت‌الله محسن اراکی در گفت‌وگو با خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در دیدار با ائمه جمعه اظهار کرد: فرمایشات مقام معظم رهبری نکته مهمی در برداشت و آن این که ما از یک مرحله پیروزمندانه گذشته‌ایم و آن مرحله درگیری سخت‌افزاری است. یعنی دیگر در عرصه رویارویی و هماوردی سخت‌افزاری جریان انقلاب اسلامی کامل خودش رو تثبیت کرده است و دشمن دیگر امیدی برای اینکه بتوانند این نظام را از بین ببرند و یا جلوی انقلاب را بگیرند، ندارند.

دبیر کل مجمع جهانی تقریب مذاهب اسلامی ادامه داد: دشمن جنگ نرم افزاری علیه انقلاب و جریان انقلاب در جهان به راه انداخته‌اند که تشخیص جریان جنگ نرم مشکل‌ است و از سوی دیگر تحریک و بسیج مردم در این راستا دشوارتر است چون وقتی دشمن با چشم دیده شود و با روش‌های سخت افزاری وارد شود معرفی دشمن و بسیج مردم برای رویارویی با دشمن آسان‌تر است ولی در جنگ نرم افزاری کار سخت‌تر است.

اراکی یاد آور شد: لذا علما و به خصوص ائمه جمعه باید در این راستا بیشتر فعالیت کنند. همچنین به هوشیاری، فعالیت و حضور بیشتری نیازمند هستیم و امیدواریم فرمایشات رهبری راه اجرا به خود بگیرد و ائمه جمعه و تمام نخبگان و دل سوختگان به فرمایشات ایشان گوش و عمل کنند چرا که این فرمایشات برای ما راه‌گشاست.

انتهای پیام

کد N1094384