کامرون دست وزیران دولتش را برای تبلیغ خروج انگلیس از اتحادیه اروپا باز می‌گذارد

انگليس

منابع خبری در دولت انگلیس اظهار کردند، دیوید کامرون قصد دارد به وزرای دولتش اجازه دهد در کمپین مربوط به همه‌‍‌پرسی آتی در این کشور بر سر تداوم عضویب در اتحادیه اروپا برای خروج از این اتحادیه تبلیغ کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، بالغ بر یک سوم از اعضای کابینه دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس مخالف تداوم عضویت این کشور در اتحادیه اروپا هستند.

گمانه‌زنی‌هایی مطرح شده مبنی بر این که وزرای مخالف اتحادیه اروپا در کابینه انگلیس در صورتی که از طرف دیوید کامرون مجبور به تبلیغ برای باقی ماندن این کشور در این اتحادیه شوند از سمت خود استعفا می دهند.

دیوید کامرون قرار است اواخر امروز(سه‌شنبه)، پارلمان انگلیس را در جریان مذاکرات مجددش با اتحادیه اروپا در خصوص شرایط تداوم عضویت کشورش در این اتحادیه قرار دهد. یک منبع خبری در دفتر کامرون اظهار کرد، وی قرار است اعلام کند که اگر برخی وزرای دولتش خواهان تبلیغ علیه باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا هستند، او به آنها این اجازه را خواهد داد.

از طرف دیگر شبکه خبری بی.بی.سی نیز گزارش داد، دیوید کامرون دست وزرای دولتش را باز خواهد گذاشت که برای همه‌‍‌پرسی بر سر عضویت در اتحادیه اروپا بر حسب تمایل خود برای باقی ماندن انگلیس در اتحادیه اروپا یا خارج شدن از این اتحادیه تبلیغ کنند.

انتهای پیام

کد N1094139