ابراز نگرانی رئیس اجرایی هنگ کنگ از ناپدید شدن شهروندان این منطقه

در پی ناپدید شدن پنج کارمند انتشاراتی در هنگ کنگ و اعلام یکی از قانونگذاران هنگ کنگی در مقصر بودن دولت پکن در این ماجرا رئیس اجرایی این دولت شهر ابراز نگرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، لئونگ چون اینگ، رئیس اجرایی هنگ کنگ تاکید کرد، این اقدام اگر که دولت عامل آن باشد "غیرقابل قبول" است.

چون اینگ در این باره ادامه داد: من و ادارات دولتی مربوطه به شدت درباره این موضوع نگرانیم. دولت به شهروندان خود بسیار اهمیت می‌دهد. تنها آژانس‌های اجرای قانون در هنگ کنگ هستند که قدرت اختیار قانونی برای بازداشت شهروندان را دارند و اگر نیروهای اجرای قانون مسئولیت این امر را برعهده دارند دخالت پکن در این امر غیرقابل قبول است.

روز گذشته سخنگوی وزارت خارجه چین در سوالی درباره ناپدید شدن این پنج تن پاسخ داد: من از این موقعیت اطلاعی ندارم و نمی‌توانم توضیحی بدهم.

این افراد کارکنان یک انتشاراتی هستند که گفته می‌شود قرار است کتابی درباره زندگی رئیس جمهور چین منتشر کند. پس از تهدید این انتشارات این افراد طی پنج ماه اخیر ناپدید شده‌اند و اطلاعاتی از سرنوشت آنها وجود ندارد. یکی از قانونگذاران هنک کنگی اخیر اعلام کرده بنا به شواهد موجود دولت چین عامل ناپدید شدن این افراد است.

انتهای پیام

کد N1094128