نخست وزیر اسپانیا: هیچ گزینه‌ای به جز برگزاری انتخابات جدید در کاتالونیا وجود ندارد

اسپانيا

نخست وزیر اسپانیا امروز (سه‌شنبه) هشدار داد، دیگر هیچ جایگزینی دیگر به جز تکرار انتخابات در منطقه کاتالونیا به دلیل اختلاف بلوک استقلال‌طلب حاکم بر این منطقه بر سر معرفی رهبر جدید دولتشان وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، مقام‌های کاتالونیا که یک پنجم اقتصاد اسپانیا به آن وابسته است، هنوز نتوانسته‌اند از زمان برگزاری انتخابات منطقه‌ای در ماه سپتامبر به دلیل اختلاف میان احزاب ائتلاف استقلال‌طلب پیروز دولت این منطقه را تشکیل دهند.

در صورتی که تا پیش از شنبه آینده مقام‌های کاتالونیا نتوانند کاندیدای جدیدی برای رهبری این منطقه معرفی کنند به طور خودکار انتخابات منطقه‌ای جدید باید برگزار شود.

ماریانو راخوی، نخست وزیر اسپانیا در مصاحبه‌ای اظهار کرد: من صادقانه نمی‌دانم در روزهای آینده چه اتفاقی خواهد افتاد، اما من معتقدم که بهترین اتفاقی که می‌تواند بیافتد این است که آرتور ماس رهبر موقت کاتالونیا طرح استقلال‌طلبی را کنار بگذارد و از آنجا که به نظر نمی‌رسد این مساله ممکن باشد، هیچ جایگزینی به جز برگزاری انتخابات جدید در کاتالونیا وجود ندارد.

شکست در تلاش‌ها برای انتخاب رهبر جدید کاتالونیا باعث اخلال در طرح جنبش جدایی‌طلبان برای به استقلال رساندن این منطقه شده است. روز یکشنبه یک حزب اقلیت به نام حزب CUP اعلام کرد که از کاندیداتوری آرتور ماس به منظور رسیدن به رهبری کاتالونیا برای یک دور دیگر حمایت نمی‌کند و این موضوع باعث بالا گرفتن اختلاف در درون ائتلاف حاکم در این منطقه شده است.

انتهای پیام

کد N1094049