واشنگتن پست: اسرائیلی‌ها تاکتیک‌های مرگبارتری علیه فلسطینیان بکار می‌گیرند

نشریه آمریکایی واشنگتن پست گزارش داد که سربازان رژیم صهیونیستی در مواجهه با تظاهرات رو به گسترش فلسطینی‌ها هرچه بیشتر به تاکتیک‌های خشونت آمیز جدید برای سرکوب آنها که شامل استفاده از گلوله‌های جنگی می‌شود متوسل می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، روزنامه واشنگتن پست گزارش داد: سیاستمداران اسرائیلی امیدوارند که پاسخ‌های سرسختانه و خشونت آمیز به تظاهرات فلسطینی‌ها باعث بازگشت آرامش به کرانه باختری، بیت المقدس شرقی و مرز غزه شود. با این حال قیام فلسطینی‌ها همچنان ادامه دارد همانطور که یک رهبر فلسطینی‌ گفته است "در فرهنگ ما تشییع جنازه باعث تشییع جنازه‌های بیشتر خواهد شد".

در سه ماه گذشته نیروهای اسرائیلی با شلیک گلوله بیش از 46 فلسطینی را به شهادت رسانده‌اند. اکثر این فلسطینی‌ها با شلیک به سر یا سینه جان خود را از دست داده‌اند و این نشان دهنده عمدی بودن قتل آنها است. همچنین تعداد دیگری از آنها از بابت جراحت مربوط به استنشاق گاز اشک آور و یا اصابت گلوله‌های پلاستیکی جان باخته‌اند.

وزارت بهداشت فلسطین گزارش داد: در کنار فلسطینی‌های کشته شده در درگیری با اسرائیلی‌ها از ماه اکتبر گذشته تاکنون 1887 فلسطینی نیز در نتیجه گلوله‌های جنگی و 3105 تن دیگر نیز در نتیجه اصابت گلوله‌های پلاستیکی زخمی شدند. همچنین تعداد 10 هزار فلسطینی دیگر نیز به دلیل استنشاق گاز اشک آور بستری شده‌اند.

این کشته و زخمی‌ها جدای از بیش از 90 فلسطینی است که توسط نیروهای صهیونیستی در نتیجه حملات با چاقو، اسلحه و خودرو علیه اسرائیلی‌ها به شهادت رسیده‌اند.

همچنین این عاملان شهادت طلب فلسطینی نیز 21 اسرائیلی را کشته‌اند. صدها سرباز و اسرائیلی دیگر نیز زخمی شده‌اند. این افزایش خشونت‌ها باعث تنش‌های فراوان شده است.

مصطفی برغوثی، دبیرکل کمیته ابتکار ملی فلسطین گفت: جان فلسطینی‌ها کم ارزش است نیروهای اسرائیلی به هیچ کس پاسخگو نیستند. جهان از کشته شدن یک شیر در زیمبابوه به دست یک دندان پزشک آمریکایی بیشتر ناراحت شد.

یک نوجوان 13 ساله فلسطینی به نام عبدرحمان عبیدالله ماه اکتبر گذشته در حالی که یونیفرم مدرسه در شهر بیت لحم به دست داشت و کیف مدرسه‌اش را به دوش گرفته بود هدف اصابت یک گلوله به سینه‌اش قرار گرفت. مادر او گفت پسر من به مدرسه رفت و هرگز بازنگشت.

یک مقام ارشد نظامی اسرائیل به واشنگتن پست گفت: این پسر بچه اشتباهی کشته شد و تک تیرانداز اسرائیلی می‌خواست یک فرد دیگر را هدف قرار دهد.

درگیری میان جوانان فلسطینی و نیروهای اسرائیلی تبدیل به بخشی از زندگی در اراضی اشغالی شده است اما در سه ماه گذشته سطح مرگبار بودن این درگیری‌ها با افزایش استفاده از گلوله‌های جنگی افزایش یافته است.

معلوم نیست که گلوله‌های با چه کالیبری در حملات مرگبار اسرائیلی‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرند و فلسطینی‌های شهید شده کمتر پیش می‌آید که مورد کالبدشکافی قرار گیرند و ارتش اسرائیل نیز چندان اطلاعی درباره درگیری‌های مرگبار ارائه نمی‌دهد اما آنچه که روشن است این است که نیروهای اسرائیلی به شکل رایج از تک تیرانداز استفاده می‌کنند.

انتهای پیام

کد N1094011