امیرعبداللهیان: حمایت تهران از ثبات لبنان/رژیم صهیونیستی عامل اصلی بی ثباتی در منطقه است

معاون عربی-آفریقای وزیر امور خارجه اقدامات رژیم صهیونیستی در یهودی سازی قدس، توسعه شهرک سازی و ایجاد بحران در منطقه را عامل اصلی بی ثباتی خواند و گفت: تهران از ثبات و امنیت لبنان حمایت می کند.

به گزارش خبرآنلاین، حسین امیرعبداللهیان روز سه شنبه در گفت و گوی تلفنی سیگرید کاخ نماینده دبیرکل سازمان ملل در لبنان به خطاهای مکرر سعودی در منطقه از جمله تلاش این کشور در بی ثبات ساختن لبنان نیز اشاره کرد.
وی افزود: اعدام و گردن زدن عالم دینی شهید شیخ نمر که منادی دموکراسی خواهی و آزادی بیان در سعودی بود خطای راهبردی جدید سعودی است که تبعات سختی بر سعودی و تاثیر نامطلوبی در جهان اسلام و منطقه دارد.

درخواست نماینده سازمان ملل از ایران برای کمک به ثبات لبنان

سیگرید کاخ نیز در این تماس تلفنی خود با معاون وزیر خارجه ایران از تبادل آتش در جنوب لبنان بین رژیم صهیونیستی و لبنان ابراز نگرانی کرد.
وی با توجه به شرایط حساس منطقه کمک ایران به خویشتنداری لبنان و توقف هر اقدامی که ممکن است جنگ را توسعه دهد، خواستار شد و بر ضرورت ثبات و امنیت لبنان تاکید کرد. نماینده دبیرکل سازمان ملل در امور لبنان با اشاره به تنش های سیاسی اخیر در روابط ریاض و تهران ، اوضاع منطقه را خطیر خواند.
بر اساس این گزارش، امیرعبداللهیان و کاخ اظهار امیدواری کردند بزودی در تهران رایزنی های خود در خصوص امنیت منطقه و لبنان را ادامه دهند.

49310

کد N1093536