وزیر بهداشت در جمع خبرنگاران:

وضعیت طرح تحول سلامت در بودجه ۹۵ نهایی نشده است

سیاسی

وزیر بهداشت با بیان اینکه وضعیت طرح تحول سلامت در بودجه ۹۵ نهایی نشده است، گفت: بودجه باید به نحوی به مجلس تقدیم شود و مجلس هم به گونه رسیدگی کند که نگرانی ما از حوزه سلامت مردم برطرف شود.

به گزارش خبرنگار مهر، حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت در حاشیه همایش سراسری ائمه جمعه در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه وضعیت طرح تحول سلامت در بودجه ۹۵ چه خواهد بود؟ اظهار داشت: هنوز نهایی نشده است و طبعا برای همه دستگاه ها از جمله برای ما که درگیر یکی از مهمترین برنامه های اجتماعی نظام هستیم و این مسئله مربوط به سلامت مردم می‌شود، جای نگرانی وجود دارد.

وی افزود: به نحوی بودجه به مجلس تقدیم شود و مجلس هم به گونه ای رسیدگی کند که این نگرانی به مردم منتقل نشود.

وزیر بهداشت در پاسخ به سوال دیگری در خصوص نقش ائمه جمعه در حوزه سلامت تصریح کرد: ائمه جمعه نقششان در این حوزه بسیار کلیدی و محوری است، به دلیل اینکه بخش عمده کار، بهداشت عمومی است که مردم باید این مسئله را رعایت کنند. یعنی اگر ما بتوانیم پیشگیری داشته باشیم، بیماری ها کاهش می یابد و از هزینه های دولت و کشور کاسته خواهد شد.

قاضی‌زاده هاشمی ادامه داد: ائمه جمعه در رفتارسازی مردم خیلی مؤثر هستند و رابطه روحانیت و ائمه جمعه با مردم نزدیک‌ترین و صمیمی‌ترین ارتباط است و مردم هم در این زمینه اثرپذیر هستند و در نمازهای جمعه شرکت می کنند و ائمه جمعه در فرمایشاتشان می توانند در جهت کمک به ما و برای کاهش بیماری ها نقش مؤثری داشته باشند.

وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: حضور من در همایش ائمه جمعه به جهت استمداد در این زمینه مهم بود.

کد N1093329