رئیس جمهوری چک: هجوم مهاجران به اروپا کار اخوان المسلمین مصر است

سیاسی

رئیس‌جمهوری چک که به دلیل اظهارات مهاجرستیزانه مشهور است مدعی شد موج اخیر ورود بیش از یک میلیون پناهجو به اروپا کار اخوان السلمین مصر بوده است.

رئیس‌جمهوری چک که به دلیل اظهارات مهاجرستیزانه مشهور است مدعی شد موج اخیر ورود بیش از یک میلیون پناهجو به اروپا کار اخوان السلمین مصر بوده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، میلوش زمان، رئیس جمهوری چک در مصاحبه‌ای به یک شبکه رادیویی گفت: به باور من این تهاجم به اروپا توسط اخوان المسلمین و با استفاده از ابزارهای مالی در چندین کشور سازماندهی شده است.

زمان تاکید کرد که اطلاعاتی دریافت کرده که نشان می دهند اخوان المسلمین که یک نیروی اپوزیسیون غیرقانونی اعلام شده در مصر است این کار را انجام داده و اطلاعات خود را از جانب دو منبع خبری هم از مسلمانان و هم از سیاستمداران بلندپایه عربی به دست آورده است.

وی افزود: رکورد جدید ورود پناهجویان به اروپا از یک طرف به دلیل رویکرد اجباری اروپا در قبال پناهجویان و از طرف دیگر به دلیل تلاش‌های اخوان المسلمین برای رسیدن به اهدافش بوده است.

رئیس جمهوری چک تصریح کرد: اخوان المسلمین نمی‌تواند جنگی را علیه اروپا آغاز کند زیرا قدرت لازم را ندارد اما می‌تواند یک موج فزاینده از پناهجویان را رهسپار اروپا کرده و به طور تدریجی کنترل اروپا را به دست گیرد.

رئیس جمهوری چک اواخر سال گذشته میلادی ورود پناهجویان به اروپا را یک تهاجم سازماندهی شده توصیف کرده و از جوانان عراق و سوریه تقاضا کرده بود تا در مقابل گروه تروریستی داعش سلاح به دست بگیرد نه اینکه فرار کند.

این در حالی است که براساس آمار سازمان ملل در سال 2015 بیش از یک میلیون مهاجر که اکثر آنها آوارگان فرار کرده از جنگ و خشونت کشورهای سوریه، عراق و افغانستان بودند وارد اروپا شدند.

انتهای پیام

کد N1093255