بیانیه مرکز رسیدگی به امور مساجد در پی شهادت شیخ النمر

مركز رسيدگي به امور مساجد,شیخ نمر

مرکز رسیدگی به امور مساجد با انتشار بیانیه‌ای حادثه تاسف برانگیز اعدام شیخ نمر را محکوم کرد.

مرکز رسیدگی به امور مساجد با انتشار بیانیه‌ای حادثه تاسف برانگیز اعدام شیخ نمر را محکوم کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، متن این بیانیه به شرح زیر است:

«باسمه تعالی

اقدام خباثت‌آمیز رژیم جنایت کار آل سعود در به شهادت رساندن آیت الله شیخ نمر باقر النمر رهبر شیعیان عربستان، و جمعی از همراهان او را می‌توان بخشی از یک توطئه صهیونیستی برای تشدید تفرقه بین امت اسلامی و اختلاف بین شیعیان و اهل تسنن دانست که البته به فضل الهی و به برکت خون‌های پاک شهیدان از جمله این شهید عزیز، ناکام و با هوشیاری، هوشمندی و وحدت مسلمانان به گونه‌ای معکوس، آثار خود را در صحنه مقاومت اسلامی و آرمان آزادی قدس شریف هویدا خواهد ساخت.

اقدام ددمنشانه رژیم مرتجع و تروریست‌پرور آل سعود در اعدام آیت الله شیخ نمر نقض آشکار حقوق بشر و آزادی بیان بوده و بدون شک جنایتی است که ریشه در تفکر وهابیت و جریان تکفیری سلفی دارد که امروز داعش پرچمدار آن است.

بی نتیجه ماندن سیاست‌های داخلی و خارجی و شکست‌ها و رسوایی‌های مفتضحانه آل سعود در منطقه از جمله در عرصه حمایت از تروریسم تکفیری، جنگ و تجاوز علیه مردم مظلوم یمن و ناکارآمدی در پشتیبانی از آل خلیفه برابر انقلاب مردم بحرین، از عوامل ارتکاب این جنایت بزرگ و داعش گونه است.

بی شک دست خبیث سردمداران نظام سلطه و صهیونیسم و پیاده نظام‌های منفور و پلید آنان در سرزمین حجاز که در پس جنگ‌ها و جنایات جاری در منطقه برای تشدید شکاف بین مسلمانان نمایان است با اراده امت اسلامی بویژه مردم مسلمان عربستان اعم از شیعه و سنی قطع خواهد شد.

هرچند رژیم منفور سعودی هزینه این اقدام شرم آور را خواهد پرداخت، اما از سازمان‌ها و نهادهای بین المللی مدعی حقوق بشر و آزادی بیان انتظار می‌رود با پرهیز از رفتار چندگانه و متناقض، در قبال اعدام یک عالم دینی، به‌موقع موضع‌گیری کرده و با محکومیت شدید و تلاش برای جلوگیری از حوادث مشابه آن به وظیفه خود عمل نماید.

تردیدی نیست در آینده‌ای نزدیک خون پاک این شهید والامقام، وحدت امت اسلامی را تقویت خواهد کرد و با طنین انداز شدن پیام راستین و آگاهی بخش شیخ نمر در جای جای سرزمین حجاز، پرچم مقاومت و مبارزه آن روحانی جلیل القدر به دست آحاد ملت مسلمان عربستان به ویژه جوانان غیور حجازی برافراشته نگه داشته شده و فروپاشی پایه‌های این رژیم منحوس را رقم خواهد زد.

در پایان با تبریک و تسلیت شهادت آیت الله نمر باقر النمر به محضر حضرت ولی عصر (عج)، مقام معظم رهبری، امت اسلامی و حوزه‌های علمیه جهان اسلام و تاکید بر ضرورت اعتراض فراگیر آحاد ملل و جوامع اسلامی و نیز آزادی‌خواهان و حق طلبان عالم علیه آل سعود، از ائمه جماعات مساجد به عنوان حامیان سنگرهای الهی، انتظار می‌رود با روشن کردن سیره مجاهدان راه خدا و انبیاء الهی یاد و خاطره شهدای مقاومت اسلامی را زنده نگه دارند.»

انتهای پیام

کد N1093164