ادامه پیشروی‌های ارتش سوریه در حومه دمشق و لاذقیه

سیاسی

ارتش سوریه در راستای عملیات گسترده خود برای بازپس‌گیری مناطق اشغال شده توسط افراد مسلح، به پیشروی‌های خوبی در حومه دمشق و لاذقیه دست یافت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، ارتش سوریه در منطقه داریا در غوطه غربی حومه دمشق به سمت ساختمان‌های نزدیک مسجد الرضا پیشروی کرده و طی درگیری شدید با افراد مسلح تعدادی از آن‌ها را از پای درآورد. ارتش سوریه به همراه نیروهای دفاع مردمی در شرق منطقه مرج السلطان در غوطه شرقی دمشق نیز پیشروی کرد.

ارتش سوریه که با کمک جنگنده‌های روسیه از مدت‌ها پیش عملیات نظامی گسترده را برای بازپس‌گیری مناطق مختلف این کشور از افراد مسلح آغاز کرده است، اخیرا به پیشروی خوبی دست یافته و کنترل مناطق استراتژیکی را در دست گرفته است.

نیروهای دولتی سوریه همچنین پس از ناکام گذاشتن حمله داعش در ارتفاعات استراتژیک کروم در اطراف فرودگاه دیرالزور پیشروی کردند.

این نیروها همچنین کنترل کامل روستای استراتژیک رویسه قبیب در حومه شمالی لاذقیه را در دست گرفتند.

کنترل بر این روستا گام مهمی برای ارتش سوریه جهت گسترش سیطره بر حومه شمالی لاذقیه و قطع مسیرهای امدادرسانی به تروریست‌ها و کنترل بر تمامی مسیرهای اصلی ارتباط میان گروه‌های تروریستی در حومه شمالی لاذقیه محسوب می‌شود.

انتهای پیام

کد N1093162