سخنگوی وزارت خارجه پاکستان:

اطلاعات فراهم شده هند درباره تروریسم را بررسی می‌کنیم

سیاسی

« قاضی خلیل الله» گفت: ما اطلاعات فراهم شده از سوی هند را درباره تروریسم بررسی می کنیم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «داون نیوز»، «قاضی خلیل الله» سخنگوی وزارت خارجه پاکستان گفت: ما در حال بررسی اطلاعات فراهم شده از سوی هند در مورد تروریسم هستیم و برای مبارزه با تروریسم و ریشه کنی آن به طور مداوم با دهلی در ارتباط هستیم.  

وی در ادامه افزود: اسلام آباد حمله تروریستی به پایگاه هوایی «پتان کوت» را به شدت محکوم می کند. ما درد و رنج بازماندگان این حادثه تروریستی را بخوبی درک می کنیم چون پاکستان خود سالهاست قربانی تروریسم است. ما با ملت و دولت هند ابراز همدردی می کنیم.  

وی در ادامه تصریح کرد: هند و پاکستان گذشته تاریخی مشترکی دارند و باید بر اصول مذاکرات جامع و پایدار پایبند باشند. مبارزه با پدیده شوم تروریسم نیازمند این امر است که هر دو کشور با هم همکاری تنگاتنگی داشته باشند.

لازم به ذکر است بعد از حادثه تروریستی پایگاه هوایی «پتان کوت» و کشته شدن ۱۱ تن از نیروهای امنیتی هند در این حادثه احتمال لغو سفر دبیر کل امور خارجه هند به اسلام  آباد وجود دارد. وی قرار بود ۱۴ ژانویه به اسلام آباد سفر کند و با همتای پاکستانی خود دیدار کرده مقدمات شروع مذاکرات جامع بین دو کشور را تدوین نماید.

کد N1093113