با اشاره به بیانات اخیر رهبر انقلاب؛

نکو: سخنان رهبری آیین‌نامه محکمی برای انتخابات است

انتخابات مجلس دهم

نماینده مردم رباط کریم در مجلس با بیان اینکه صحبت‌های اخیر رهبری می‌تواند آیین نامه محکمی برای انتخابات کشور باشد گفت:‌ اگر حق‌الناس هم مورد توجه قرار گیرد و مراعات شود ضمانت و صیانت از رای مردم را در مراحل انتخابات به دنبال خواهد داشت.

ابراهیم نکو در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به دیدار ائمه جمعه سراسر کشور با مقام معظم رهبری اظهار کرد: این دیدار یکی از جلسات مهمی بوده که رهبری در خصوص مسائل انتخابات به طور کامل ، جامع و مانع در آن صحبت کرده و به تمامی ابعاد قضیه از هر زاویه و جنبه پرداخته‌اند.

وی افزود: با توجه به اینکه ایشان به همه جنبه‌های مربوط به انتخابات پرداخته‌اند سخنان ایشان می‌تواند آیین‌نامه محکمی برای انتخابات کشور در زمینه‌های مختلف باشد و ناظرین، اجراکنندگان،‌ داوطلبان و همه گروه‌ها و جناح ها آن را سرلوحه کار خود قرار دهند.

نماینده مردم رباط کریم در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شاکله صحبت‌های رهبری مربوط به حق الناس بود، گفت:‌ اگر حق‌الناس مراعات شود از جهات مختلف می‌تواند به ضمانت و صیانت در همه مراحل انتخابات منتهی شود، ضمن اینکه هشداری به افراد قانون‌گریز و دست‌اندرکاران است که مراقبت کنند مبادا حقی از کسی ضایع شود.

این عضو فراکسیون رهروان ولایت مجلس تصریح کرد: از طرف دیگر به همه جناح‌ها و گروه‌ها و آحاد مردم توصیه شده که مبادا با بداخلاقی یا ترجیح دادن منافع سیاسی خود به جای آن چیزی که باید به آن منصفانه نگاه کرد به انتخابات ورود کنند و کسانی که شایستگی و لیاقت دارند را از صحنه حذف کنند.

نکو همچنین با اشاره به اینکه در ارائه لیست های انتخاباتی باید تلاش شود افراد شایسته و با لیاقت حضور داشته باشند ، گفت: متاسفانه در گروه‌ها و جناح ها همواره شاهد یکنواختی بوده ایم و لیست هایی که تنظیم می‌شود از یک دایره مشخص انتخاب می شوند چه بسا که در بیرون از این دایره نیز این امکان وجود دارد که افراد شایسته و توانمند حضور داشته باشند.

وی تاکید کرد: بنابراین گروه‌ها باید تلاش کنند افرادی که از قانون وخطوط قرمز عبور کرده‌اند را در لیست هایشان راه ندهند بلکه بررسی کنند تا افرادی که توانمندی ، شایستگی و لیاقت دارند و متناسب با اصول هستند در لیست ها قرار گیرند.

این نماینده مجلس در پایان اظهارکرد: بنابراین افرادی که به مجلس راه می یابند باید برنامه های خود را که به نفع نظام و مصالح جامعه است پیگیری کنند و در مجلس به جنجال و حاشیه سازی نپردازند؛ چنین افرادی باید در لیست گروه‌ها قرار گیرند.

انتهای پیام

کد N1092813