معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری: ایران نظاره گری و آغاز زمان بازی متقابل را خوب بلد است

عربستان,حمید ابوطالبی,شیخ نمر باقر النمر,ایران و عربستان

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری در واکنش به اقدام سعودی در قطع رابطه دیپلماتیک با ایران نوشت: ایران کشوری بزرگ وقدرتی منطقه ای است و چالش‌هایی طولانی تر وسخت تر از این را تجربه کرده و از آنها موفق بیرون آمده است.

به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، دکتر حمید ابوطالبی در صفحه شخصی خود در توئیتر اقدام سعودی ها را کودکانه توصیف کرده و نوشت: سنگی که باقماری کودکانه درآب افتاده است، بدون آنکه موجی ایجاد کند به زودی دراعماق خلیج فارس فرومی رود؛همیشه نمی شود دیگران را خرید و یا فریب داد.

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری نوشت: کشورها می توانند روابط خود را قطع کنند یا کاهش دهند، ولی دوباره نمی توانند آن را وصل کنند؛ وقتی پای منافع اقتصادی به میان آید، به خضوع درخواهند آمد.

به نوشته دکتر ابوطالبی، برای ایران همیشه دیپلماسی وسیاست ورزی حرف اول رامی زند؛ کسانی که درِ گفتگورا می بندند ازسخن گفتن هراس داشته وخودرا ازمنطق تهی می بینند.

معاون سیاسی دفتر رئیس جمهوری در پایان توصیه ای به عربستان سعودی و کشورهایی که با آن همسو شده اند کرده و نوشته است: دوستان عرب! تند نرانید، ایران کشورصبراست وسیاست؛ نظاره گری وآغاززمان بازی متقابل راخوب بلداست وبازیگری قهاراست. من جرب المجرب حلت به الندامه.*

*آزموده را آزمودن خطا است

4949

 

کد N1092745