با اشاره به کاهش و قطع روابط بحرین و سودان و امارات با ایران

بروجردی: کشورها منافع ملی‌شان را فدای منافع زودگذر عربستان نکنند

ایران و عربستان

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با تاکید بر اینکه آثار سوء عملکرد عربستان در منطقه به این کشور بازمی‌گردد گفت: با وجودی که برخی از کشورها وامدار ثروت عربستان هستند ولی توجه کنند که منافع ملی خود را فدای منافع زودگذر عربستان نکنند.

علاءالدین بروجردی در گفت‌وگو با خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با اشاره به قطع روابط دیپلماتیک سودان و بحرین و کاهش روابط امارات با ایران در پی واکنش مردم ایران به اعدام شیخ نمر در مقابل سفارت عربستان گفت: کشورهایی که از عربستان تبعیت می کنند وامدار ثروت این کشور هستند و استقلال و تصمیم گیری از خود ندارند به همین دلیل این کشورها از عربستان فشارپذیر هستند و چنین اقداماتی را انجام می‌دهند.

وی افزود: این کشورها توجه داشته باشند که منافع ملی خود را فدای منافع زودگذر عربستان نکنند چون قطعا آثار سوء عملکرد عربستان در منطقه به این کشور برمی‌گردد. عملکردی که توام با کشتار بی رحمانه مردم مسلمان و عرب در یمن، سوریه و عراق است و کسانی که در این کشتی شکسته با عربستان سوار می‌شوند آثار منفی آن را باید بپذیرند.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به اقدامات عربستان در طول چند سال اخیر گفت: مجموعه اقدامات عربستان همچون ناتوانی در برگزاری مناسک حج، فاجعه منا و بروز حوادث متعدد در کشورهای مختلف باعث زیر سوال رفتن حاکمیت جدید این کشور توسط افکار عمومی شده است. در این شرایط عربستان می‌خواهد با قدرت‌نمایی کاذب این شکست‌ها را جبران کند و برای رسیدن به این هدف تمامی تلاشش را به کار می‌برد.

انتهای پیام

کد N1092445