در تجمع بسیج دانشجویی میدان امام حسین (ع) مطرح شد

حمله به کنسولگری و سفارت عربستان کار عاقلانه ای نبود

شیخ نمر

یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: حمله کنسولگری عربستان و سفارت این کشور بسیار غلط بود و حتی این احتمال نیز وجود دارد که عده‌ای می خواستند با این کار فتنه‌ای را برای کشور ایجاد کنند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، حجت الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان عصر امروز در تجمع بسیج دانشجویی در میدان امام حسین (ع) در واکنش به اعدام شیخ النمر ، طی سخنانی با بیان اینکه یقینا خون شیخ نمر پایه های سست حکومت دیکتاتوری آل سعود را سست‌تر خواهد کرد و منجر به سقوط این حکومت خواهد شد اظهار کرد: امیدواریم حج سال آینده را بدون حضور آل سعود در مکه برگزار کنیم.

وی همچنین با اشاره به این تجمع مردمی اظهار کرد: من این احساس خوب مردم را که برای شهادت مظلومی در یک کشور دیگر حساسیت نشان می‌دهند اوج انسانیت مردم ایران می‌دانم و به نظرم دولتمردان باید از این مردم که چنین نوع دوست ، غیرت‌مند و عزتمند هستند تشکر کنند.

وی افزود: مردم ما نسبت به تعرض ماموران آل سعود به برخی از خردسالان ما در جریان حج صبر پیشینه کردند و در قبال فاجعه منا نیز بردبار بودند و آن را حکمت الهی خواندند اما پس از شهادت شیخ نمر دیگر صبرشان لبریز شد.

پناهیان با بیان اینکه امیدواریم از سوی دولت جواب دندانشکنی به آل سعود داده شود اظهار کرد: خدا را شاهد می بینیم که قصد انتقاد از دولت را ندارم، بلکه دوست دارم دولت ما در تارک تاریخ چهره درخشانی از خود به یادگار بگذارد و بر اساس مصلحت ،‌عزت و حکمت حرکت کند.

وی با اشاره به حادثه حمله به کنسولگری عربستان وسفارت این کشور در مشهد و تهران اظهار کرد: حادثه کنسولگری عربستان و سفارت این کشور بسیار غلط بود و حتی این شک وجود دارد که نکند عده‌ای به دنبال ایجاد فتنه برای کشور بوده‌اند ؛ چرا که مگر انسان عاقلی با همراه داشتن کوکتل ملوتوف برای اعتراض به سمت سفارت کشوری حرکت می‌کند؟!

وی ادامه داد: مستضعفان ایران را پناه خود می‌دانند و نه تنها مردم ما انتظار برخوردی مقتدرانه در قبال این موضوع را خواستارند بلکه مستضعفان جهان نیز همین را می خواهند.

پناهیان ادامه داد: مگر می‌شود دشخیمان سفاک آل سعود را با رفتار مهربانانه به راه آورد؟

وی اظهار کرد: عزت آن چیزی است که در قلب مردم احساس بشود و کشور ما که واقعا این اقتدار و توانمندی را دارد ، حتی در پرتوی آن توانمندی است که کشورهای دیگر می‌توانند از حقوق خود دفاع کنند باید عزتمندی خود را نشان دهند و امیدواریم دولت مردان ما به این موضوع توجه کنند.

به گزارش ایسنا در پایان این تجمع، بیانیه بسیج دانشجویی نیز قرائت شد که در بخشی از آن آمده بود: خبر شهادت مجاهد فی سبیل الله و رهبر شیعیان و آزادگان مظلوم عربستان، آیت الله نمر باقر النّمر در حالی منتشر می شود که بغض در گلوی هر ایرانی دیگر به فریاد و اراده ای سدید برای نابودی رژیم دست نشانده منحوس و پلید سعودی تبدیل شده است و رژیم مرتجع آل سعود خباثت های فراوانی در عمر حیات ننگین خود نسبت به ایران اسلامی مرتکب شده است.

در بخش دیگری از این بیانیه عنوان شده است: در کنار سکوت وقاحت بار مدعیان حقوق بشری و حکام دست نشانده کشورهای اسلامی، کار شیوخ وحشی سعودی را به جایی رسانده که بی‌پروا دست به اعدام علنی و سیستماتیک رهبران دینی می‌زند. این آخرین تیر ترکش اسلام آمریکایی برای جلوگیری از شکل گیری تمدن نوین اسلامی با محوریت ایران اسلامی و نفوذ امواج بیداری اسلامی در میان ملت های منطقه و جهان، شهادت مظلومانه شیخ باقر النمر رهبر مردمی عربستان سعودی است.

این بیانیه می افزاید :امروز امواج بیداری اسلامی از شرق تا غرب عالم فراگیر شده و می رود تا تمدن نوین اسلامی را در آینده نزدیک تحقق ببخشد و در این پیچ تاریخی حساس زمان آن رسیده است تا اندوه دلمان را با انتقام از رژیم قرون وسطایی و دست نشانده آل سعود بر طرف نماییم و اینک زمان آن رسیده است تا مجاهدین مستضعف و خون دل خورده ی شیعه و سنی در سرزمین مادری مسلمین و علمای روشن ضمیر و شجاع جهان اسلام، حلقه های مبارزه علیه این رژیم خبیث شیطانی را به مانند حلقه های مقاومت علیه رژیم صهیونیستی چنان به هم متصل کنند، تا همچون زنجیری از عدالت، آویزه ای برای اعدام حاکمان ظالم حجاز و زمینه ساز فردای روشنی در جهان گردد که ائمه معصوم(ع) آن را پیشاپیش با ظهور حضرت مهدی (عج) وعده داده اند.

انتهای پیام

کد N1092434