ادعای جدید ترکیه؛

از روسیه در سازمان تجارت جهانی شکایت می کنیم

سیاسی

دولت آنکارا مدعی است که روسیه باید در دادگاه های بین المللی در قبال تحریم های اقتصادی که علیه ترکیه اعمال کرده است، پاسخگو باشد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، «مصطفی الیتاس» وزیر اقتصاد ترکیه از تصمیم این کشور برای طرح شکایت از روسیه در سازمان تجارت جهانی و دادگاه های بین المللی خبر داد.

وی در ادامه مدعی شد که ترکیه به اعاده حق همه شهروندانی خواهد پرداخت که از محل تحریم های روسیه متضرر شده اند و پیش از ارائه شکایت به سازمان تجارت جهانی همه مدارک و شواهد لازم را برای محکم کردن ادله خود جمع آوری خواهد کرد.

روابط آنکارا – مسکو از زمان انهدام یک فروند جنگنده روسی به دست نیروهای ترکیه رو به وخامت گذاشته است. «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری روسیه، پیشتر در واکنش به سرنگونی جنگنده روسی به دست ترکیه گفته بود: ما قدرت خود را با نیروی نظامی نشان نخواهیم داد ولی فقط به تحریم واردات گوجه فرنگی از ترکیه نیز اکتفا نخواهیم کرد.

در همین راستا، وی حکمی را مبنی بر اعمال تحریم های اقتصادی علیه ترکیه امضا کرد که شامل مواردی چون ممنوعیت استخدام شهروندان ترکیه از سوی شرکت های روسی ، لغو واردات برخی اقلام خوراکی و لغو پروازهای چارتر در مسیر رفت و برگشت از ترکیه است.

کد N1092212