بیانیه بنیاد بین‌المللی غدیر در محکومیت اعدام شیخ نمر

شیخ نمر

بنیاد بین‌المللی غدیر با صدور بیانیه‌ای شهادت عالم مجاهد شیخ نمر باقرالنمر را تسلیت گفت و جنایت آل سعود را محکوم کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن این بیانیه به شرح زیر است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

انتشار خبر شهادت عالم ستوده و روحانی مجاهد آیت الله نمر باقر النمر به دست دشمنان آزادی و حریّت در جهان اسلام و بلکه در میان همۀ انسان‌های آزادۀ جهان موجی از نفرت و انزجار را علیه عاملان این اقدام جنایت کارانه ایجاد نمود. این شهید راه آزادی و انسانیت از جمله هزاران مجاهد خستگی ناپذیری است که، سینه چاکان حمایت از حقوق بشر و مدعیان دفاع از آزادی، حقگویی او را تاب نیاوردند و پس از مدت‌های مدید زندان و شکنجه‌های طاقت فرسا او را به شهادت رساندند.

شیخ نمر با شجاعت در گفتار و صداقت در عمل پرده از چهرۀ کریه رژیم فاسد، وابسته و ستمگر و قرون وسطایی آل سعود برداشت و امروز با شهادت خویش رسواگر دولت‌های استکباری، رژیم‌های مرتجع و سازمان‌های بین المللی است که با سکوت توأم با تایید خویش برگ سیاه دیگری را بر کارنامه لیبرال دموکراسی افزوده‌اند. قاتلان این عالم نستوه و مبارز راه آزادگی، در اوج بی رحمی و سفاکی، پرچم دفاع از دولت‌های جعلی و نامشروع را در یمن و بحرین بر دوش افکنده و با به خاک و خون کشانیدن مسلمانان، از زن و بچه، بزرگ و کوچک و با دست خون آلود، کتیبه‌های افتراآمیز علیه دولت‌ها و کشورهای آزادی خواه در منطقه و جهان تنظیم کرده و با فعل و گفتار سفاکانه خویش، دشمنان اسلام و مسلمین را شاد می‌نمایند.

کشتار فجیع مردم مظلوم یمن، همکاری مستقیم در به خاک و خون کشاندن انقلابیون بحرینی و ضعف و بی کفایتی در برگزاری مراسم حج که به جان باختن هزاران زائر بی گناه بیت الله الحرام منجر شد، هیچ گاه از یاد و خاطره مردمان آزاداندیش منطقه و جهان نخواهد رفت. حاکمان وابسته سعودی در حالی این عالم مظلوم را به شهادت می‌رسانند که در کنفرانس‌های به اصطلاح صلح و حل بحران سوریه شرکت می‌کنند و در عین حال بیشترین حمایت مالی و نظامی را نیز از گروه‌های تکفیری به ویژه داعش جنایتکار بعمل می‌آورند. اما روشن است که هدف واقعی از اعدام شیخ نمر، سرپوش نهادن بر شکست‌های پی درپی این دشمنان واقعی دین و دیانت در یمن و نیز شکست سیاست‌ها و دست نشانده‌هایشان در عراق، سوریه، لبنان و بحرین بوده است.

دست نشاندگان ظالم غرب و دشمنان طریقت ناب محمدی صلّی‌اللّه‌علیه‌وآله‌وسلّم غافل از این هستند که راه شیخ نمرها و دیگر رهروان طریقت آسمانی تشیّع بی رهرو نخواهد ماند. و مردمان مسلمان جهان بویژه شیعیان مظلوم عربستان سکوت نخواهند کرد و به مبارزه فراگیر خود ادامه خواهند داد. تردید نباید داشت که خون پاک آن شهید راه آزادی، دامان منحوس سردمداران ظلم و جور را فرا خواهد گرفت. به امید ظهور قائم قیام کننده و منتقم...

بنیاد بین‌المللی غدیر ضمن محکوم کردن این جنایت فجیع و تسلیت شهادت عالم مجاهد، شیخ نمر باقرالنمر، علو درجات برای ایشان و صبر جمیل برای بازماندگان این عالم نستوه را از خداوند تبارک و تعالی خواستار و خواهان است..

« وَ سَیَعْلَمُ الَّذینَ ظَلَمُوا أَیَّ مُنْقَلَبٍ یَنْقَلِبُونَ »

والسّلام علیکم و رحمة الّله و برکاته»

انتهای پیام

کد N1092148

خواندنی از سراسر وب