ظریف در کنفرانس خبری با همتای دانمارکی:

باید از گسترش پدیده اسلام ستیزی جلوگیری کنیم

سیاسی

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: باید از پدیده اسلام ستیزی که متاسفانه در حال رشد است، جلوگیری کنیم.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان در کنفرانس خبری مشترک با وزیر خارجه دانمارک اظهار داشت: امروز خوشحالم که در این سفر شاهد حضور گسترده فعالان بخش خصوصی دانمارک هستیم. هیات همراه وزیر خارجه دانمارک هیات گسترده ای است که از نمایندگان بخش بانکی تا نمایندگان شرکت های خصوصی این کشور را شامل می شود که این امر نشان‌دهنده زمینه های متعددی است که دو کشور می توانند همکاری داشته باشند.

وی افزود: ما در سال های گذشته در حوزه های فرهنگ و آموزش همکاری های خوبی داشتیم و گروه های کاری در زمینه حقوق بشر و فرهنگ فعال بودند که باعث تبادل تجربیات میان دو کشور شده است.

ظریف در تشریح زمینه های همکاری دو کشور ایران و دانمارک تصریح کرد: مبارزه با افراط گرایی و مواد مخدر از زمینه های همکاری دو کشور است.

وی تاکید کرد: باید زمینه ها برای فهم مشترک از پدیده هایی مثل اسلام ستیزی که متاسفانه در حال رشد است، فراهم شود تا از رشد و گسترش این پدیده جلوگیری شود.

وزیر امور خارجه ادامه داد: مشکل افراط، تروریسم، نگرانی از بحران های منطقه که متاسفانه گروهی به آن دامن می‌زنند، می تواند در مذاکرات دو طرف مورد توجه قرار گیرد.

ظریف در پایان خاطرنشان کرد: این سفر با امضای تفاهم میان بانک صادرات و واردات دانمارک و معاون سرمایه گذاری وزارت اقتصاد آغاز شد و امیدواریم با رایزنی های گسترده دو طرف ادامه یابد.

ادامه دارد...

کد N1092114