سخنگوی وزارت خارجه در پاسخ به مهر؛

حادثه نیجریه را با تمام ظرفیت های دیپلماتیک پیگیری می کنیم

سیاسی

سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان اینکه امیدواریم دولت نیجریه اجازه موفقیت به برخی کانون های قدرت برای ایجاد درگیری و تنش آفرینی در منطقه ندهد، گفت: حادثه اخیر نیجریه همچنان در حال پیگیری است.

به گزارش خبرنگار مهر، حسین جابری انصاری سخنگوی وزارت امور خارجه در نشست خبری در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اینکه در حالی که قریب یک ماه از حادثه نیجریه می گذرد و هنوز وضعیت شیخ زکزاکی در شرایط نامعلومی به سر می برد و این نگرانی وجود دارد که وی را به شهادت رسانده باشند، اقدام جدی دولت و برنامه وزارت امور خارجه از این به بعد برای پیگیری این موضوع چه خواهد بود؟ اظهارکرد: به نظر می رسد که مجموعه حوادثی که در برخی کشورهای منطقه از جمله  نیجریه اتفاق افتاده است، در امتداد سیاست بحران آفرینی و تنش آفرینی که برخی کانون های قدرت منطقه ای دنبال می کنند، است.

وی افزود: این اقدامات در راستای تشدید درگیری ها و سیاست های مبتنی بر فرقه گرایی تشویق می شود و مورد حمایت قرار می گیرد.

جابری انصاری تاکید کرد: ما امیدواریم که با هوشیاری دولت های منطقه ای و جهانی به خصوص دولت نیجریه روبرو شویم و این موضوع را از همه مجاری دیپلماتیک که مبتنی بر احترام متقابل بین دو کشور باشد، جهت توجه دادن به این گونه مسائل استفاده کنیم.

وی گفت: امیدواریم دولت نیجریه با اتخاذ تدابیر هوشمندانه و توجه به حساسیت های مبتنی بر تحریک تروریسم در منطقه، اجازه موفقیت خط سیاسی که برخی کانون های قدرت های منطقه ای دنبال می کنند، ندهد.

سخنگوی وزارت امور خارجه تصریح کرد: این موضوع از مجاری دیپلماتیک همچنان در حال پیگیری است.

کد N1091719