حزب اپوزیسیون سودان به مذاکره با دولت دعوت شد

یکی از مقام‌های ارشد حزب اپوزیسیون سودان اعلام کرد، حزبش برای مذاکره با مقام‌های دولتی این کشور و با هدف حل مناقشات متعدد دعوت شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه،‌ عمر البشیر، رییس جمهوری سودان که خود به جرم ارتکاب جرایم جنگی تحت تعقیب بین‌المللی قرار دارد، در اکتبر 2015 مذاکراتی را برای حل درگیری‌ها در مناطق مرزی این کشور و رونق بخشی اقتصاد رو به زوال به راه انداخت.

بسیاری از گروه‌های اپوزیسیون سودان از حضور در این مذاکرات امتناع کردند و خواستار برگزاری این نشست‌ها در خارج از سودان شدند.

اما معاون حزب "امه" گفت که حزبش از سوی اتحادیه آفریقا برای شرکت در این نشست که قرار است ماه جاری میلادی در آدیس‌آبابا برگزار شود، دعوت شده است.

وی ادامه داد:‌ ما به طور حتم در این نشست شرکت می‌کنیم و از اینکه اتحادیه آفریقا ما را برای شرکت در این نشست دعوت کرده، خرسند هستیم.

این نشست در آدیس‌آبابا اتیوپی راه را برای پیوستن این حزب اپوزیسیون به مذاکرات حل مناقشات با دولت سودان باز می‌کند اما هنوز مشخص نیست که آیا حزب حاکم کنگره ملی به رهبری البشیر در این نشست حضور می‌یابد یا خیر.

انتهای پیام

کد N1091612