آزادی ۸۰ درصد از الرمادی توسط نیروهای امنیتی عراق

سیاسی

«هادی رزیج» فرمانده پلیس الانبار عراق از آزادی ۸۰ درصد از شهر الرمادی توسط نیروهای امنیتی عراق خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه سومریه، «هادی رزیج» فرمانده پلیس الانبار با اعلام اینکه نیروهای امنیتی عراق ۸۰ درصد از الرمادی را آزاد کرده اند از وجود عناصر گروه تروریستی داعش در منطقه «الملعب» و «خیابان ۲۰» خبر داد.

هادی رزیج گفت: نیروهای امنیتی مبارزه با تروریسم و پلیس الانبار موفق شدند ۸۰ درصد از الرمادی را آزاد کرده و تلفات سنگینی را به نیروها و تجهیزات داعش وارد کنند.

وی با بیان اینکه در روند آزادسازی الرمادی تنها منطقه «الملعب» و «خیابان ۲۰» و محلات کمی که عناصر داعش در آن حضور دارند باقی مانده است از وجود طرح هایی برای کنترل این مناطق و بازپس گیری آنها از چنگ داعش توسط نیروهای امنیتی خبر داد.

گفتنی است سخنگوی عملیات مشترک عراق هفته گذشته از آزادسازی الرمادی مرکز استان الانبار در غرب این کشور خبر داد.

در همین حال «نعیم الکعود» شیخ عشیره البونمر در استان الانبار از کنترل نیروهای امنیتی و عشایر بر ورودی بخش «بروانه» و هلاکت شمار زیادی از عناصر گروه تروریستی داعش خبر داد.

الکعود گفت: در پی آغاز عملیات نظامی عشایر البونمر و نیروهای امنیتی، ورودی بخش بروانه از توابع حدیثه (۱۶۰ کیلومتری غرب الرمادی) تحت کنترل درآمد. شمار زیادی از عناصر داعش در این عملیات کشته شدند.

«خالد سلمان» رئیس شورای «حدیثه» پیش از این از انهدام ۱۲ خودروی بمب گذاری شده داعش در درگیری های مسلحانه با تروریست ها در بخش بروانه در غرب الانبار خبر داده بود. وی همچنین از کشته و زخمی شدن ده ها تن از عناصر داعش در این درگیری ها خبر داد.

کد N1091103