بیانیه جمعی از فرزندان شهدا؛

مسئولیت اعدام شیخ نمر متوجه هم‌پیمانان دولت پوسیده عربستان است

سیاسی

جمعی از فرزندان شهدا با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن اعدام شیخ نمر توسط رژیم آل سعود تاکید کردند: مسئولیت مستقیم این جنایت ننگین متوجه هم پیمانان دولت پوسیده و رو به اضمحلال عربستان است.

به گزارش خبرگزاری مهر، جمعی از فرزندان شهدا با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن اعدام شیخ نمر توسط رژیم آل سعود شهادت اين عالم وارسته را به امام زمان(ع)، مقام معظم رهبری  و شیعیان عربستان تسليت گفتند.

در این بیانیه آمده است: شهادت رهبر شیعیان عربستان، آیت الله نمر، اثبات واقعیت تلخ تسلط توحش، افراطی گری و کینه پراکنی برخواسته از وهابیتی است که بر عربستان سعودی حکمرانی میکند. حاکمیتی که عمق بی‌تدبیری و ناتوانی خود را در سرکوب و برادرکشی نشان داده و راه خروج از بن بست و استیصال سیاسی خود را کشتار شیعیان در منطقه می داند.

این بیانیه می افزاید: به درستی، این حرکت ناجوانمردانه برخواسته از ناکامی دشمنان اسلام در کشورهای اسلامی و پیروزی های پی در پی مسلمانان در کشور یمن، سوریه، لبنان و عراق بوده و نوید بخش زوال قریب الوقوع تفکر تندرو، افراطی، وهابی و تکفیری است که در رأس آنان هیات حاکمه عربستان سعودی قرار دارد.

در این بیانیه تاکید شده است: ما معتقدیم، مسئولیت مستقیم این جنایت ننگین متوجه هم پیمانان دولت پوسیده و رو به اضمحلال عربستان است. امری که ثابت می کند شعارهای آنها در خصوص آزادی، مردم سالاری و حقوق بشر حرف های یاوه و دروغی بیش نیست.

در پایان  این بیانیه ادامه می دهد: ضمن اعلام انزجار از اقدام خباثت آمیز و جنایت کارانه رژیم آل سعود در به شهادت رساندن آیت الله شیخ نمر باقر النمر رهبر شیعیان عربستان، شهادت اين عالم وارسته را به امام زمان(ع)، مقام معظم رهبری امام خامنه ای و شیعیان عربستان تسليت عرض كرده و با سرافرازی اعلام می کنیم؛ تردیدی نیست خون پاک این شهید، وحدت امت اسلامی را تقویت خواهد کرد و با طنین انداز شدن پیام راستین و آگاهی بخش شیخ نمر در جای جای سرزمین حجاز، پرچم مقاومت و مبارزه در دست آحاد ملت مسلمان عربستان به ویژه جوانان غیور شيعيان عربستان برافراشته نگاه داشته شده و در آینده ای نه چندان دور انتقام سختی از جنایتکاران آل سعود گرفته و سقوط و فروپاشی پایه های این رژیم تروریست پرور، منفور و ضد اسلام را رقم خواهد زد.

اسامی برخی از این فرزندان شهدا عبارت است از: حمد مهدی تندگویان، محمد مهدی همت، احسان باکری، مهدی محمدباقری، رسول عاصمی، داود کریمی، سید محمدمهدی دستواره، محمدمهدی شاهمرادی، وحید شاه حسینی، سید مجتبی طباطبایی نژاد، امین سالاری پور، محمدصدرا بخت آور، محمود محدث، سید محسن اندرزگو، سیدناصر و سیدمهدی نامجو، ابوذر شیرودی، محمدصادق قدمیاری، حمزه جهان آرا، مصطفی رمضان، محمدرسول سوداگر، هادی میرزایی، سید محمد طباطبایی نژاد، امیرحسین یزدانی، محمد کلانتری، زهرا کاوه، مهدی اردستانی، لیلا زین الدین، امیرحسین آل اسحاق، شهرام جاهدی، علی دادمان، علی فکوری، حسین شوشتری، مهدی همدانی، سلیمه، محمدرضا، علی و مهدی رودکی و وهب همدانی.

کد N1091097