برگزاری تجمع خودجوش مقابل سفارت عربستان

با وجود اعلام ممنوعیت برگزاری تجمع مقابل سفارت عربستان در تهران، بعد از ظهر امروز(یک‌شنبه) برخی افراد بدون داشتن مجوز قانونی اقدام به برگزاری تجمع در مقابل سفارت این کشور کردند.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا)، این تجمع در حالی برگزار شد که شب گذشته معترضان به شهادت شیخ نمر توسط دولت عربستان با ورود به سفارت این کشور در تهران اقدام به آتش زدن این سفارت‌خانه کردند.

به دنبال ورود بدون مجوز معترضین به داخل سفارت عربستان مسئولان هرگونه تجمع مقابل سفارت این کشور را ممنوع اعلام کرده و مجوزی که برای تجمع قطعی صادر شده بود نیز لغو شد. بسیج دانشجویی نیز اعلام کرد که تجمع آن‌ها که از قبل اعلام شده بود مقابل سفارت عربستان برگزار نخواهد شد و در همین راستا تجمع اعتراضی به شهادت شیخ نمر در میدان فلسطین برگزار می‌شود.

به گزار ش ایسنا با وجود لغو مجوز برگزاری تجمع، عده ای با شعارهای «سفارت وهابی تعطیل باید گردد» ، «وای اگر خامنه‌ای حکم جهادم دهد ، ارتش دنیا نتواند که جوابم دهد» ، « نه سازش و نه تصمیم،نبرد با آمریکا» و «حیدر حیدر » و با در دست داشتن تصاویر شیخ نمر که بر روی آن نوشته شده بود «انتقام سخت خدا در راه است» در مقابل سفارت عربستان تجمع کردند.

به دنبال برگزاری این تجمع نیروهای انتظامی تلاش کردند تا از ازدحام جمعیت جلوگیری کرده و به صورت مکرر از طریق بلندگوها اعلام کردند که مجوزی برای برگزاری این تجمع صادر نشده و در نتیجه حضور در این محل غیرقانونی است و نیروهای انتظامی حاضر در محل وظیفه دارند تا مانع از برگزاری تجمع شوند ولی قصد هیچ گونه برخورد با حاضرین را ندارند.

در این تجمع که حضور ماموران نیروی انتظامی خیلی چشمگیر بود پرچم رژیم صهیونیستی نیز به آتش کشیده شد.

این خبر تکمیل می‌شود.

کد N1090893