تشدید تدابیر امنیتی در پایتخت هند به دنبال هشدار تروریستی

سیاسی

پس از آن که مقام‌های هند از دستیابی به اطلاعاتی مبنی بر تدارک حمله‌ای تروریستی در شهر دهلی نو خبر دادند، تدابیر امنیتی اطراف تاسیسات امنیتی مهم در پایتخت هند تشدید شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری پی تی آی، آژانس‌های اطلاعاتی هند نسبت به وقوع حمله تروریستی احتمالی در پایتخت این کشور هشدار داده‌اند. بر اساس این گزارش‌ها دو شبه نظامی وابسته به گروه موسوم به "جیش محمد" اخیرا به منظور اجرای یک حمله تروریستی به سبک حمله در پایگاه هوایی پاتانکوت، وارد شهر دهلی نو شده‌اند.

در حمله صبح شنبه چهار یا پنج مرد مسلح به فرودگاه پاتانکوت در ایالت پنجاب هند شش تن کشته شدند. این حمله با چندین ساعت تبادل آتش میان دو طرف ادامه داشت.

طبق گزارش‌های اطلاعاتی، عوامل وابسته به گروه شبه نظامی مذکور به دنبال اجرای حملات تروریستی سطح بالا بوده و ممکن است یک بحران گروگان گیری راه بیاندازند.

بی.اس باسی، رئیس پلیس شهر دهلی به منظور بحث درباره گزارش‌های اطلاعاتی اخیر با افسران ارشد امنیتی نشستی داشته و تدابیر امنیتی در همه مکانهای توریستی و همچنین فرودگاه‌ها و ایستگاه‌های قطار در شهر دهلی تشدید شده است.

پلیس دهلی همچنین اقدام به افزایش تدابیر محافظتی در اطراف تاسیسات حیاتی و امنیتی کرده است.

همچنین به دنبال اعلام هشدار بمب‌گذاری در ایستگاه راه آهن دهلی نو، حرکت برخی قطارها متوقف و یا به تاخیر افتاد.

در دسامبر 2015 بعد از آن که پلیس دهلی نسبت به وقوع حمله تروریستی احتمالی توسط گروه موسوم به لشکر طیبه پاکستان در شهر دهلی نو هشدار داد پایتخت این کشور در وضعیت امنیتی فوق العاده قرار گرفت.

انتهای پیام

کد N1090851