ذوالفقاری:

با هرگونه تعرض به سفارتخانه‌ها در تهران برخورد خواهد شد

سردار ذوالفقاري,وزارت کشور

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با تأکید بر اینکه اماکن دپیلماتیک و افراد آنها در امنیت کامل هستند گفت: حادثه تعرض شب گذشته به سفارت عربستان در تهران، فوران احساسات تعداد محدودی از افراد در اعتراض به اعدام شهید شیخ نمر بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حسین ذوالفقاری در این باره اظهار کرد: در پی انتشار خبر شهادت آیت الله شیخ نمر روحانی برجسته عربستان دیروز با ابراز احساسات مردم کشورمان روبرو شدیم و تجمع هایی در مقابل سفارت عربستان درتهران و کنسولگری این کشور در مشهد مقدس صورت گرفت.

وی ادامه داد: تا ساعت 22 دیشب اتفاق خاصی رخ نداد و اوضاع تحت کنترل نیروهای امنیتی و انتظامی بود، اما تعداد محدودی از افراد به ساختمان سفارت تعرض کردند و بلافاصله با دخالت پلیس با معترضان برخورد شد و حدود 40 نفر از این افراد بازداشت و تعدادی نیز شناسایی شدند که با حکم مقام قضائی تحت تعقیب قرار دارند.

ذوالفقاری گفت: در جریان برخورد به تعرض کنندگان به سفارت عربستان در تهران تعدادی از مأموران نیروی انتظامی از جمله سه نفر از فرماندهان این نیرو نیز مجروح شدند.

معاون امنیتی و انتظامی وزیر کشور با تأکید بر اینکه هیچ گونه ناامنی در کشور وجود ندارد و اماکن دیپلماتیک و کارکنان آنها در امنیت کامل هستند، گفت: تعرض به این‌گونه اماکن از موضع رسمی کاملاً رد است و اینگونه اقدامات مورد تأیید مقامات کشور نبوده و نیست و قاطعانه با هرگونه تعرض به سفارتخانه‌های خارجی در تهران برخورد خواهد شد.

ذوالفقاری با اعلام پیگیری این موضوع در شورای امنیت کشور و صدور دستورات لازم از سوی دادستان کل کشور برای جلوگیری از تکرار اینگونه حوادث تصریح کرد: مردم نباید متعرض مکان‌های دیپلماتیک شوند.

وی در پایان گفت: استانداری تهران برای تجمع عصر امروز معترضان نسبت به شهادت شیخ نمر در میدان فلسطین تهران هماهنگی لازم را به عمل آورده است.

انتهای پیام

کد N1090829