اجرای طرح ختم قرآن در قم در محکومیت شهادت رهبر شیعیان عربستان

قرآن کريم,شیخ نمر

دبیر ستاد اقامه نماز استان قم، گفت: طرح قرائت ختم کل قرآن مجید در محکومیت شهادت رهبر شیعیان عربستان در استان قم اجرا می شود.

دبیر ستاد اقامه نماز استان قم، گفت: طرح قرائت ختم کل قرآن مجید در محکومیت شهادت رهبر شیعیان عربستان در استان قم اجرا می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم، محمد خامه یار در جمع خبرنگاران گفت: در پی شهادت شیخ نمر امروز 100 ختم قرآنی در ادارات استان قم برگزار می‎شود و امیدواریم با هماهنگی لازم در این طرح بیش از 200 ختم در استان انجام شود.

وی افزود: علت برگزاری این مراسم این است که دولت عربستان بداند که جامعه ما جامعه قرآنی و شهدای عربستان نیز شهدای قرآنی هستند و قطعا این طرح فراگیر خواهد شد و در مساجد نیز در سراسر کشور برگزار خواهد شد.

دبیر ستاد اقامه نماز استان قم اظهار کرد: اولین اجلاس استانی نماز در استان قم برگزار می شود؛ تا کنون 23 اجلاس سراسری نماز در کشور برگزار شده است که رهبرمعظم انقلاب به 22 اجلاس پیام داده اند که در این پیام ها ایشان به مسجد محوری و توجه به مفهوم و اقامه نماز تاکید کرده اند.

وی گفت: بیست و چهارمین اجلاس سراسری نماز در روزهای اول بهمن در استان قزوین برگزار می شود که با پیام رهبرمعظم انقلاب آغاز می شود ولی آنچه حائز اهمیت است این است که از جایی که همه خادمین نماز امکان حضور در این اجلاس را ندارند، امسال در اکثر استان ها این اجلاس به صورت استانی برگزار شده است.

خامه یار بیان کرد: اجلاس استانی قم با توجه به جایگاه قم به صورت ملی برگزار و محصول این اجلاس به سراسر کشور ارایه می شود. این استان دارای شورای نماز است که 15نهاد استان درگیر این شورا هستند.

وی افزود: برگزاری دیدار با مراجع عظام و امام جمعه قم، برگزاری نمایشگاه کتاب نماز، نمایشگاه عکس و تصویر اقامه نماز در اماکن مختلف از جمله برنامه های جانبی این مراسم است.

دبیر ستاد اقامه نماز استان قم با بیان اینکه این اجلاس روز 17 دی ماه در مدرسه عالی امام خمینی(ره) قم برگزار می شود، گفت: وزیر اطلاعات و استاندار قم از جمله سخنرانان این مراسم هستند و در این اجلاس از 10 نهاد و مکان مختلف تجلیل به عمل می آید؛ در این میان یک مهد کودک موفق، دبیرستان دخترانه، دستگاه های اداری برتر و.. در میان این تجلیل شوندگان خواهند بود.

وی گفت: برگزاری 7 برنامه تجلیل خاص از دیگر برنامه های همایش است؛ در این میان از یک پاکبان نیز تجلیل خواهد شد زیرا این افراد در جامعه در دید عموم هستند و همه می بینند که این افراد چگونه کار خود را در هنگام نماز تعطیل می کنند؛ سرکشی به خانواده های شهدایی که در هنگام نماز به شهادت رسیده اند نیز از دیگر تجلیل ها خواهد بود.

خامه یار بیان کرد: خادمان نماز و خیرین مسجد ساز و رییس هیئت امنای مسجدی که اخلاق و مدیریت و کارایی و ویژگی های خاص دارد نیز در این برنامه مورد تجلیل واقع خواهد شد.

دبیر ستاد اقامه نماز استان قم اظهار کرد: در این اجلاس از اتباع غیر ایرانی که در خانواده غیر مسلمان خود نماز خوانده اند نیز تجلیل خواهد شد.

انتهای پیام

کد N1090617